Polen filtresini Değiştirdik.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha önce aracımın yıllık bakımını yaptırırken polen filtresinin temiz olduğu söylenmişti. Bugün sabah aracı çalıştırırken yağ seviyesi konumuna geldiğinde bir kontrol edeyim dedim. Birde baktım seviye çubuğu 3 yuvarlakta. Hastanenin öğle paydosunda doğru sanayiye gittim. Giderken durduğum her ışıkta öndeki aracın ekzos dumanının tamamen aracın içine girmesi beni çok rahatsız etti. Durumu izah edince polen filtresinden kaynaklandığını söylediler. Dedim değiştirelim. Gittik reno servisinden orjinal mais carbonlu polen filtresi aldık. Yağda tamamlandı. Oh artık içimiz rahat.qw

Yağ ve polen değişim işçiliği = 35 TL
Polen filtresi = 42 TL
Bagaj kapağına orjinal Renault yazısı = 10 TL

6psj.jpg

Eski polen filtresi.

jtpm.jpg

Yeni polen filtremiz.

nbpt.jpg

Sökülen torpido bölümü.

4fea.jpg

Yeni filtre yuvasına takılırken.

6f62.jpg

Torpido bölümünün söküldükten sonraki hali.

Şimdilik bu kadar.
qw

anlyldrm

Anıl YILDIRIM, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun. Temiz havanın tadını çıkarırsın artık abi. Kazasız belasız sürüşler.

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı Uğurlu Olsun Abi, Polen Filtresi Değişimi İyi Olmuş Zamanla Kokuda Yapmaya Başlayacaktı :eyv

cnr_1983

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun,bol temiz oksijenli sürüşler...1 ay kadar önce bende komple bakım yaptırdım ama usta polen filtresini söküp takarken torpidoyu sökmedi,altına kolunu uzatıp yapmıştı :)

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu renault yazısını merak ettim bak abi şimdi :) hayırlı ugurlu olsun tertemiz binersin artık meggye :)

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun,bol temiz oksijenli sürüşler...1 ay kadar önce bende komple bakım yaptırdım ama usta polen filtresini söküp takarken torpidoyu sökmedi,altına kolunu uzatıp yapmıştı :)

Normalde benimkini de sökmüyorlardı ama ben söktürdüm. Çünkü bir yerlerde söktürmeden takılınca içindeki küçük tırnakları kırdıklarını okumuştum. O tırnaklar kırılınca polen filtresinin ömrüde azalıyormuş. Hepsi 10 dakika söküp takması.

bu renault yazısını merak ettim bak abi şimdi :) hayırlı ugurlu olsun tertemiz binersin artık meggye :)

Bazı Meganlarda görüyorum bagaj kapağının sağ alt köşesinde Renault yazısı var. Benim gözüme güzel görünüyordu. Bende gittim sordum böyle bir şey var mı diye? İlk gösterdiği ürün yan sanayi idi çok sarmadı beni. Abi dur elimde bir tane orjinal vardı bula bilirsem onu getireyim sana aynı fiyata deyince, ne kadar sürerse sürsün ara ben beklerim dedim.ıslık Sağolsun 10 dakikada buldu getirdi ve 10 TL ye verdi.qw Havanın sıcak ve aracımın yıkandığı bir gün yapıştırır sonrada resmini çekerim inşallah.;)

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normalde benimkini de sökmüyorlardı ama ben söktürdüm. Çünkü bir yerlerde söktürmeden takılınca içindeki küçük tırnakları kırdıklarını okumuştum. O tırnaklar kırılınca polen filtresinin ömrüde azalıyormuş. Hepsi 10 dakika söküp takması.

Bazı Meganlarda görüyorum bagaj kapağının sağ alt köşesinde Renault yazısı var. Benim gözüme güzel görünüyordu. Bende gittim sordum böyle bir şey var mı diye? İlk gösterdiği ürün yan sanayi idi çok sarmadı beni. Abi dur elimde bir tane orjinal vardı bula bilirsem onu getireyim sana aynı fiyata deyince, ne kadar sürerse sürsün ara ben beklerim dedim.ıslık Sağolsun 10 dakikada buldu getirdi ve 10 TL ye verdi.qw Havanın sıcak ve aracımın yıkandığı bir gün yapıştırır sonrada resmini çekerim inşallah.;)
merakla bekliyorum resimlerini o zaman meggynin :)

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun karbonlu filitre iyidir. bakımda bizimkinede karbonlu takıldı