Port Bagaj Kullanımı

34BFS94

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,
siteyi bir süredir takip etmeme rağmen yeni üyelik sağlayabildim. 7 aydır megane 4 touch (multimedia paket) dci edc kullanmaktayım. Eski aracımda megane 3 idi.
bebek olmasıyla birlikte bagaj ihtiyacım arttı. Sık sık seyahat ederim. Aranızda portbagaj kullanan varmı ? Port bagaj kullanımının eksi yönleri nelerdir? Hız rüzgar vs. durumlardan etkilenirmi ?
Orjinalini için maltepe güven altandan fiyat aldım. Tavan barları için 1125 tl, port bagaj için ise 4800 tl fiyat söylediler. İkisi birlikte 6bin ediyor. Bu fiyatı verene kadar kadjar mı alsam diyede süşünmüyor değilim :)
internet fiyatları oldukça uygun tabiki. Tavsiye edilen marka model varmıdır?
şimdiden teşekkür ederim

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende aynı dertten dolayı hb aracımı satıp megane sedan IV aldım.
Son yolculuğumdan ; Büyük boy valiz + bebek arabası + mama sandalyesi +katlanabilir portatif bebek yatağı +kamp masası vs. parçaları bagaja yerleştirdikten sonra fazladan bir kaç el çantası ve sırt çantası sığdırdım.Daha zorlasam bir kaç parça koyabilirdim.Ama kadjar hacmi daha fazladır sanırım.

Teknisyen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Port bagajın genel olarak iki mahsurundan söz etmek mümkün.

1: Rüzgar direnci nedeni ile yakıt tüketiminin artması.(Bunun ne kadar etki edeceği ise bagajın fiziki yapısı ve doluluğu ile alakalı)

2: Yine aynı nedenden dolayı araçta bir performans azalması his edilmesi.Tabi bu biraz göreceli bir durum ama ivmelenmenin port bagaj olmadan daha iyi olması lazım.

Kişiye göre bu etkiler az veya çok gelebilir.Yada faydası zararından çok gözükebilir.Yeri geliyor bagaj o kadar önem kazanıyor ki gidilen mesafede 4-5 litre fazla yakmış göz görmüyor.

Son olarak Port Bagajların ağırlık kısıtlamalarına dikkat etmek gerekiyor.Aşırı ağır yük yükü taşıyan direklere uzun vadede zarar verebilir.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Port bagaj'ın eksi yönlerine bir ilavede ben yapayım aracın en yüksek noktasında oluşan yük ani direksiyon manevralarında ve virajlarda aracı viraj dışına çekmeye çalışıcak !

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,
siteyi bir süredir takip etmeme rağmen yeni üyelik sağlayabildim. 7 aydır megane 4 touch (multimedia paket) dci edc kullanmaktayım. Eski aracımda megane 3 idi.
bebek olmasıyla birlikte bagaj ihtiyacım arttı. Sık sık seyahat ederim. Aranızda portbagaj kullanan varmı ? Port bagaj kullanımının eksi yönleri nelerdir? Hız rüzgar vs. durumlardan etkilenirmi ?
Orjinalini için maltepe güven altandan fiyat aldım. Tavan barları için 1125 tl, port bagaj için ise 4800 tl fiyat söylediler. İkisi birlikte 6bin ediyor. Bu fiyatı verene kadar kadjar mı alsam diyede süşünmüyor değilim :)
internet fiyatları oldukça uygun tabiki. Tavsiye edilen marka model varmıdır?
şimdiden teşekkür ederim

ALACAKSANIZ BU MARKADAN ALIN DERIM, HEM KALITE HEMDE SAGLAM
http://www.thule-tr.com/kampanya.asp

34BFS94

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bayiidekide thule marka sadece ek olarak renault amblemi var teşekkürler ilginiz için fiyatlar yarı yarıya farklı