Potadan döndük motor fanı sorunu ;)

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
parça farkının nedeni renault her parçası kendisi üretmez bazı bazı şirketlere fason yaptırır . bu nedenle bazı parçalarda fiyat farkı olur . birde artık o parçanın üretimi ve ithalatı yoksa ölü stok parça olur fiyatı zamanla artmaz .enflasyona yenik düşer . bu gibi nedenle eş değer parçalarda fiyat farkı olur . bazı servisler yüzde 40 kadar parçada indirim yapar bunu gördüm . bazı servislerdede sanayi gibi pazarlık yaparsın .adam inanılmaz indirim yapar . sanayiden bile ucuza yapar .rekabet ortamı .servisin sahibi genelde yapar bu indirimleri genelde. çalışanlar uğraşmaz .
:D Evet ağbi fiyatlar standart deil işin kötü tarafı o parça kalitesinin düşük olduğunu zannetmiyorum fason üretim bile olsa çoğu parçası almanyada , fransada,italyada üretiliyor klima basınç müşürü serviste 530tl dışarda orjinal renault herşeyiyle aynı made in france yazıo 79 tl vw bora da kullandık bu kadar pahalı değildi servisi ama renault aşkı bi başka ağbi pahalıda olsa alan vazgeçemiyor :D :D

mustafabuhurcu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende clio 2 var. Bugün arabanın klimasını açmak istedim. Klima lambası yanmadı. ama kalorifer sistemini açtığımda klima çalışıyordu. İçeriyi soğuttu. Düğme Klimayı açıp kapatmıyot. klima sürekli açık durumda. Tabi aynı şekilde fanda sürekli çalışıyor sebep nedir acaba.