PS4 duyuruldu.

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese merhaba,
20 Şubatta yapılan 'PlayStation Meeting' de Sony PS4'ü resmen duyurdu çıkış tarihi olarak 2013 Holiday yani Aralık ayı gibi Sony yılbaşı hediyesi adında piyasa sunacak tahminime göre ilk Amerika ve Japonya'da satışa sunulucak PS3' te olduğu gibi Avrupa'ya 2-3 ay sonra gelir diye düşünüyorum... Toplantıda PS4'ü göremesek te yeni 'Dualshock4' ün tanıtımı yapıldı, ilk olarak Start ve Select tuşları artık yok yerine Share ve Options adında tuşlar gelmiş Share özelliği çok dikkatimi çekti mesela oyunda beğendiğiniz bir anı ya da yaptığınız bir rekoru Share tuşuna basarak direk ekran görüntüsünü arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz, kolun orta kısmına dokunmatik bir panel ve hoparlör eklenmiş hoparlörün özelliği ise daha iyi ses deneyimi aynı zaman da kolun üzerinde bir AUX çıkışı var buraya kulaklık takıp oyun sesini o kulaklıktan alabiliyoruz çok iyi bir özellik olmuş bu bence ek olarak kol üzerinde PS Move kontrollerinde ki gibi renk renk yanan bir aydınlatma bölümü var.

Buyurun Dualshock 4'ten görüntüler;

39839216.jpg

48530981.jpg

94219856.jpg

20 Şubat günü tanıtılan bir diğer ürün ise yeni kameraydı bu kamera ile artık Move kontrolleri ortadan kalkacak sanırım xbox'taki gibi olucak move oyunları ki böyle daha iyi olacağını düşünüyorum.

Bu da yeni kamera;

35488096.jpg

48357035.jpg

Bu da PS4 için çıkacağı söylenen Ubisoft yapımı Watch Dogs'tan oyun içi görüntü;

[video=youtube;xn1t9x7Hzto]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xn1t9x7Hzto[/video]

Ve merakla beklediğim yine PS4 için çıkacak olan Driveclub;

[video=youtube;lMgv0YwIzI4]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lMgv0YwIzI4[/video]

Sonuç olarak bir an önce çıkmasını bekliyorum şuan PS3'ümden soğudum resmen. :)

DualShock 4;

<strong>[video=youtube;wPeBWguyGjM]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wPeBWguyGjM[/video]

Son düzenleme:

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese merhaba,
20 Şubatta yapılan 'PlayStation Meeting' de Sony PS4'ü resmen duyurdu çıkış tarihi olarak 2013 Holiday yani Aralık ayı gibi Sony yılbaşı hediyesi adında piyasa sunacak tahminime göre ilk Amerika ve Japonya'da satışa sunulucak PS3' te olduğu gibi Avrupa'ya 2-3 ay sonra gelir diye düşünüyorum... Toplantıda PS4'ü göremesek te yeni 'Dualshock4' ün tanıtımı yapıldı, ilk olarak Start ve Select tuşları artık yok yerine Share ve Options adında tuşlar gelmiş Share özelliği çok dikkatimi çekti mesela oyunda beğendiğiniz bir anı ya da yaptığınız bir rekoru Share tuşuna basarak direk ekran görüntüsünü arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz, kolun orta kısmına dokunmatik bir panel ve hoparlör eklenmiş hoparlörün özelliği ise daha iyi ses deneyimi aynı zaman da kolun üzerinde bir AUX çıkışı var buraya kulaklık takıp oyun sesini o kulaklıktan alabiliyoruz çok iyi bir özellik olmuş bu bence ek olarak kol üzerinde PS Move kontrollerinde ki gibi renk renk yanan bir aydınlatma bölümü var.

Buyrun Dualshock 4'ten görüntüler;

39839216.jpg

48530981.jpg

94219856.jpg

20 Şubat günü tanıtılan bir diğer ürün ise yeni kameraydı bu kamera ile artık Move kontrollerinin ortadan kalkacağını düşünüyorum sanırım xbox'taki gibi olucak move oyunları ki böyle daha iyi olacağını düşünüyorum.

Bu da yeni kamera;

35488096.jpg

48357035.jpg

Bu da PS4 için çıkacağı söylenen Ubisoft yapımı Watch Dogs'tan oyun içi görüntü;

[video=youtube;xn1t9x7Hzto]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xn1t9x7Hzto[/video]

Ve yine merakla beklediğim yine PS4 için çıkacak olan Driveclub;

[video=youtube;lMgv0YwIzI4]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lMgv0YwIzI4[/video]

Sonuç olarak bir an önce çıkmasını bekliyorum şuan PS3'ümden soğudum resmen. :)

çok iyi bence ya bu sene okul bitince seneye alacagım ilk şey bu olacak muhtemelen :D

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok iyi bence ya bu sene okul bitince seneye alacagım ilk şey bu olacak muhtemelen :D

Çok iyi kelimesi bile bence az kalıyor, ben bir de xbox 720'yi bekliyorum bakalım PS4'ten üstün olursa bu sefer tercihim o olabilir. Ama sanmıyorum Sony zaten Microsoft'tan kinect ile büyük bir darbe yemişti bu sefer altında kalmaz diye düşünüyorum :)

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
durduk yere masraf çıkacak yine ya :D

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
PS3 oyun çıkması bir anda durursa satılır ps3 :D

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:D Haha çıkan masraf bu olsun abi boşver bu arada GT6 hazırlıklarına da başlanmış PS4 için gelecek sanırım oda...

hazırlıklar yeni başladıysa 3 yıldan önce çıkartamazlar :D gt5'ten biliyoruz :)

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hazırlıklar yeni başladıysa 3 yıldan önce çıkartamazlar :D gt5'ten biliyoruz :)

Aynen abi zaten adamlar duyuru bile yapmıyorlar sadece bir firmanın yaptığı açıklama bu bir oyun için 5 yıl uğraşıyor Polyphony Digital

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen abi zaten adamlar duyuru bile yapmıyorlar sadece bir firmanın yaptığı açıklama bu bir oyun için 5 yıl uğraşıyor Polyphony Digital

hakkını yemeyelim ama adamlar inanılmaz detay çalışıyorlar. gt6'dan tek beklentim araç seslerinin daha gerçekçi/birebir olması.

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hakkını yemeyelim ama adamlar inanılmaz detay çalışıyorlar. gt6'dan tek beklentim araç seslerinin daha gerçekçi/birebir olması.

Kesinlikle üstlerine yok onlara şuan rakip olarak xbox için olan Forza var ama yok GT5'in yerini tutmuyor. Seslere gelince aynı düşüncedeyim o grafiklere o detaylara o sesler gerçekten çok kötü :)

Son düzenleme: