R 11 1.7 mi Tempra 2.0

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fiat o zamanların en güçlü yerli arabasını üretti . Tempralar güzeldir . Ben 1.6 almanızı tavsiye ederim .

ercan_korulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fiat o zamanların en güçlü yerli arabasını üretti . Tempralar güzeldir . Ben 1.6 almanızı tavsiye ederim .
Evet genelde öneriler 1.6 yönünde.Sanayide kullanana ustalar var.Bu gün bir danıştım.Hepsi 1.6 tavsiye ediyor.2.0 olanını yakıt yönünden tavsiye etmiyorlar.

Ama 2.0 enjeksiyonlu mpi 16 valf motoru olan tempra 148 hp...Güç ağır basıyor bende....Bir zamanlar 1.7 flashlar içinde aman sakın çok yakar falan filan derlerdi.Aslında bu aracın saglıklı çalışmasına göre değişir.Mesela şu an ben flashımın yakıtından memnunum.Ama çok yakanlarda var.

Aynı durum diğer araçlarda için geçerli.Şimdi 2.0 saglıklı bir motorun yakıtı ne olabilirki?Olsa olsa 30 krş civarı olur diye düşünüyorum.Ama işte motorun iyi olduğunu nasıl anlıyacağız Tempralarda...

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet genelde öneriler 1.6 yönünde.Sanayide kullanana ustalar var.Bu gün bir danıştım.Hepsi 1.6 tavsiye ediyor.2.0 olanını yakıt yönünden tavsiye etmiyorlar.

Ama 2.0 enjeksiyonlu mpi 16 valf motoru olan tempra 148 hp...Güç ağır basıyor bende....Bir zamanlar 1.7 flashlar içinde aman sakın çok yakar falan filan derlerdi.Aslında bu aracın saglıklı çalışmasına göre değişir.Mesela şu an ben flashımın yakıtından memnunum.Ama çok yakanlarda var.

Aynı durum diğer araçlarda için geçerli.Şimdi 2.0 saglıklı bir motorun yakıtı ne olabilirki?Olsa olsa 30 krş civarı olur diye düşünüyorum.Ama işte motorun iyi olduğunu nasıl anlıyacağız Tempralarda...

Sağlıklı 2.0 motor az yakar ama sıfır araba almıyoruz :)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Sağlıklı 2.0 motor az yakar ama sıfır araba almıyoruz :)

Onur Eracar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bela o araç alinmaz kardeşim banada öyle bi araçla takas geldii aman uzak dur

furcanoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tempra flaşa göre çok iyidir konfor yoltutus vb. bakımdan ama 2.0ını alma bence yakıtı başını ağrıtır 2.0 16v mpi 150bglık motorlarda çok dayanıksız oluyor az bi zorlamaya yatak sarar 1.6 enjeksiyonlulara bakmalısın bence

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizde zamanında siena vardı 1.4 tüplü o araba bile tüpte 200ü görmüştü hiç yolda bırakmamıştı bizi

ugurcan52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
aman uzak dur kardeşim 2.0 tempradan ,tanıdıkta war motorda sıkıntı wardı çözemediler en son fiat bayısıne gıttı usta başı kaputu açınca dırek kapatmış çıkışı gostermış :)
94 model full araba 4500a satamadı :)

ercan_korulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

O ne ya zırh bomba falan filan..Adamın belalısı çokmuş herhalde aracı kullanamadan gitmiş :)

Evet arkadaşlar çogunluk alma veya 1.6 al yönünde.....Şu anlık takas teklifini red ettim zaten. 2.0 motordan tamamen soğudum yorum ve araştırmalarımdan sonra..Şimdilik askıda....Bakalım kısmet ilerleyen bir zamanda belki diyorum yine...

Ya arabama çok masraf yaptım zevkime göre.. kıyamıyorum fullaşkıma beaa :)