R-LİNK 2, 8.7 ve 7 İNCH EKRANDA İNTERNET,YOUTUBE,NAVİGASYON VB. (AAUTO/CARPLAY'SİZ)

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Arkadaşlar merhaba.
Bu konuda aracıma Çinde bir üreticiye 8,7 inch ekrana özel olarak ürettirdiğim (7 inch ekran için halihazırda zaten üretimi yapılmış bir arayüz birimi bulunuyor.) android 5.1 işletim sistemine sahip arayüz biriminin özelliklerini video ile göstermeye ve anlatmaya çalışacağım.

Üretim/test süreci yaklaşık 3 ay sürdü.Monte etmek için 4 adet sinyal/data kablosu bağlantısı yapmak gerekiyordu.
Klasik olarak yine montaj ve kullanım kılavuzu yoktu.Montaj şeması diye 1 sayfa resimli pdf gönderdiler.Onu da mail ile alabildim.Bu yüzden üretici ile gerildik.Yine de gönderdiği basit şema işe yarar diye denemeye karar verdim.G.Koreli üreticinin http://www.renaultfanclub.com/renau...lt-talisman-elektrikli-bagaj-acma-kapama.html linkindeki elektrikli bagaj kapağı şeması daha iyiydi kabul etmeliyim.

Üretici ben daha satın almadan isteğim üzerine çalıştığını gösteren bir video gönderdi.Ben daha sonra satın aldım ürünü.

Bunun için Şubat ayı başında ilk montaj denememi yaptım.Ürün tak-çalıştır diye anlatıldığı halde o sinyal kablolarının doğrusunu bulmadan çalışmayacağını anladım Ancak yinede 6 saatlik boyunca ısrar ettim.Ürün çalışmadı.Üretici temsilcisi ile uzun süreler yazıştık.Gergin geçen bir süre sonunda ben bir süre bu araştırmalara ara verdim.Bu arada servisten en azından sadece infotainment system e ait kablo ve soket şemalarını alabilir miyim diye uğraştım.Ancak olmadı.Gizli bilgiymiş!
Vermediler.

Ben de temmuz başından bu sistemi aktive etmeye karar verdim ve ekranı ve onu sökmek için gereken trim parçalarını sökerek soket demeti içerisinde doğru 3 sinyal pinini bulmayı başararak interface'i çalıştırdım.4. pini aramayı bıraktım.Başka birşey için orayı sökersem belki onu da ararım.

4.pin sadece home tuşuna basarak orjinal ekran ile interface ekranı arasında geçiş yapmak ve ses barını görmek içindi.Ben gereksiz gördüğümden çok uğraşmadım.2 akran arasında geçisi bir toggle süviç ile yapıyorum.Sinyal kabloları ve pin sayısı 8,7 inch ekranda 7 inch ile farklı.Üreticinin yolladığı 1 sayfalık resim o yüzden hiçbir işe yaramadı.7 inch ekranda denemedim.Onda işe yarayabilir.

Bu arayüz birimi ile aracın orjinal ekranı ile arasında geçiş yaparken,aracın orjinal menülerini eksik ve ya aksama olmadan kullanabiliyorum.Dahili GPS kartı ve manyetik monte edilebilen anteni var.Dahili wi-fi anteni ve bluetooth,u var.Ayrıca mikrosd kart (32 gb'a kadar) ve simkart girişi var.Sim kart ile hem telefon aramaları,sms hem de 4g internet kullanabilirsiniz.Ancak bunun için imei numarasının tanıtılması gerekiyor malumunuz.

Cihaza sim kart taktıysanız cihazı hotspot olarak kullanırken,telefonunuzu wi-fi hotspot yaparak cihazı wi-fi ile internete bağlayabiliyorsunuz.

Bir android tablet ile ne yapılabiliyorsa bununla da googlestore'u kullanarak indirip yapabiliyorsunuz.
Size bu sistemi videolarla tanıtmaya çalışacağım.

BU SİSTEM SADECE TALİSMAN İÇİN DEĞİL MEGANE 4,KOLEOS VE EMİN OLMAMAKLA BİRLİKTE KADJAR ile de uyumlu.

İlk video apk ile kurduğum navitel navigasyon kullanımı ile alakalı.İyi seyirler;

YOUTUBE izleme özelliğini gösteren video;

İnternet tarayıcı kullanılarak müzik/mp3 dinleme ile alakalı video:

İnternetten müzik dinlerken ve ya youtube videosu izlerken direksiyondan kumanda etme.

Son düzenleme:

pascalim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Harika bir çalışma olmuş abi eline sağlık. YouTube ve diğer uygulamaları da görebilirsek harika olur.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok güzel bir çalışma, ellerinize sağlık. Devamını bekliyoruz.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzel olmuş .

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Sağolun.Evet güzel oldu.

Son düzenleme:

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Youtube'dan klip,tv ve radyo dinleme/izleme özelliğini gösteren video;

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Videoda bazen ses kalitesi ve gücünü görmek adına ses seviyesini yükselttim.
Videoyu yüklerken sesi azaltarak yükledim.Ancak bazı yerlerde ses ani yükseliyor.O yüzden kısık sesle izlemenizi ya da kendinize göre ayarlamanızı tavsiye ederim.

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maliyet tam olarak ne kadar , garantiye her hangi bir sıkıntısı varmı. Olurda ekran gider filan