R-Link 2 Sürüm Güncelleme (İNTERNETTEN İNDİRİLEN DOSYAYI USB İLE YÜKLEYEREK )

Lamav4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam selamlar,
megane 4 için 2.2.19.300 den v7 ye geçmek için illaki servis e mi gitmemiz gerekiyor? güncelleme dosyaları internet üzerinde mevcut. güncelleme prosedürlerini uygulayarak
kendimiz yapamaz mıyız? v7 den v8 e geçiş gibi ? forumda bir arkadaşın paylaştığı bir mesajda görmüştüm. bir sitede yapılabilir yazıyordu ve aynı arkadaş sürümlerin olduğu mega linkini de paylaşmıştı.

aynı konuyu ben de merak ediyorum... basit bir yazılım (öyleyse eğer) için servis elemanlarına ağız eğmek istemiyorum.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hocam selamlar,
megane 4 için 2.2.19.300 den v7 ye geçmek için illaki servis e mi gitmemiz gerekiyor? güncelleme dosyaları internet üzerinde mevcut. güncelleme prosedürlerini uygulayarak
kendimiz yapamaz mıyız? v7 den v8 e geçiş gibi ? forumda bir arkadaşın paylaştığı bir mesajda görmüştüm. bir sitede yapılabilir yazıyordu ve aynı arkadaş sürümlerin olduğu mega linkini de paylaşmıştı.
Merhaba.V2 'den V7'ye geçiş özel bir prosedür gerektiriyor.Sadece yazılım değil aynı zamanda önyükleme sürümü de güncelleniyor.Aksi halde multisense üzerinden kumanda edilen tüm ayarları kaybediyorsunuz ve havalandırmayı dahi açamıyorsunuz.Ya da cihaz yanıyor/ekran kararıyor.V2 den v7 ye kendi geçenlerin tamamı cihaz değistirmek zorunda kaldı.Riski almak ya da almamak kendinizin vereceği bir karar.İnternette mevcut olan hiçbir guncelleme dosyası kesinlikle güvenli diyemeyiz.Güvenli bile olsa sizin aracınıza uyumundan emin olamayız.Ama v2 den v7 ye servis dışı güncellemenin bedeli, cihaz değişimi ve 12 bin tl civarı maliyettir.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
aynı konuyu ben de merak ediyorum... basit bir yazılım (öyleyse eğer) için servis elemanlarına ağız eğmek istemiyorum.
Maalesef.Başka bir yolu yok.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Bu konudaki birçok mesajda bundan bahsettim;
V2 den v7'ye güncelleme servis harici yapılamaz.Serviste bile bu işlem yapılirken birçok kişinin cihazı yandı.

Kendi yapmak isteyen arkadaş varsa r link 2 cihaz parasını şimdiden hazırlamasını tavsiye ederim.

mAkz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam cevabınız için teşekkür ederim. bugün izmir ermat ile görüştüm fakat servisler de çok sıkıntılı. araç garanti süresi bittiği için hiç bir koşulda işlerine gelmiyor yapmak.
adamların söylediği biz server e bağlanıyoruz server de hangi sürüm var ise en son onu yüklüyoruz diyor. bu arada yüklediği sürümde 2.2.19.300 ki bunu ben yükledim zaten easy connect ten indirip. Yetkili servislerin kendisi bile konu hakkında çok düşük bilgiye sahip. şuan araştırıyorum en son mais ile görüşeceğim. aracın garantisi bitmiş olsa bile servis kayıtlı bir araç sonuçta iyi niyet garantisi dedikleri bir durum var.

Merak ediyorum forumda İzmir'den olup aracına v7 yükleten arkadaş var mı ? var ise hangi serviste yaptırdı.?

Merhaba.V2 'den V7'ye geçiş özel bir prosedür gerektiriyor.Sadece yazılım değil aynı zamanda önyükleme sürümü de güncelleniyor.Aksi halde multisense üzerinden kumanda edilen tüm ayarları kaybediyorsunuz ve havalandırmayı dahi açamıyorsunuz.Ya da cihaz yanıyor/ekran kararıyor.V2 den v7 ye kendi geçenlerin tamamı cihaz değistirmek zorunda kaldı.Riski almak ya da almamak kendinizin vereceği bir karar.İnternette mevcut olan hiçbir guncelleme dosyası kesinlikle güvenli diyemeyiz.Güvenli bile olsa sizin aracınıza uyumundan emin olamayız.Ama v2 den v7 ye servis dışı güncellemenin bedeli, cihaz değişimi ve 12 bin tl civarı maliyettir.

Lamav4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ne kadar salakça bir durum ya. aynı model araba aynı model multimedya, sırf 2-3 ay erken çıktı diye fabrikadan desteksiz bırakıyorlar. dünyadaki bütün megane 4'lerin aynı olması lazım!!! araba makyaj ya da model mi değiştirdi de bana güncelleme yapılmazken eskaza 2017 eylül çıkışlı ya da 2018 araçlara yapılabiliyor.......... kendi kendime sinirleniyorum bakmayın bana.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Özür dilerim mesajınızı şimdi gördüm, oldukça geç oldu. Fakat yine de cevap vereyim ben versiyon 7 güncellemesini izmir Gönülşen yetkili servisinde Nisan 2019 tarihinde yapmıştım, oldukça da sıkıntılı bir güncelleme oldu, çünkü kendileri daha önce hiç yapmamışlardı. Ancak iyi niyetli olarak bu işlemi benim talebim üzerine yaptılar, ilk seferde güncelleme olmadı aracım 1 gün kaldı, akşam üszeri teslim aldım aracı V7 olmuştu ama bir çok özellik kullanılamaz durumdaydı, yolda fark ettim. Ertesi gün tekrar aracı servise götürmemi istediler, araç bir gün daha kaldı, hatta o gün için bana ikame araç ta verdiler, çünkü kendi hataları olduğunu düşündüler. Sonunda nihayet başarılı bir güncelleme gerçekleşti ve ben memnun oldum. Ayrıca şunu da belirtmek isterim, isterseniz bu yorumumu reklam olarak görün ama Gönülşen ve de özellikle Güray usta kesinlikle çok ilgililer, sırf ustanın tavır ve ilgisinden dolayı bu servisi şiddetle tavisye ederim. Bu arada kendim Ankara'da ikamet ediyorum ve aracımın bütün bakımlarını Mais Ankara da yaptırıyorum, kısa bir süre için izmir de bulunduğum zaman bu olayı yaşadım.
Hocam cevabınız için teşekkür ederim. bugün izmir ermat ile görüştüm fakat servisler de çok sıkıntılı. araç garanti süresi bittiği için hiç bir koşulda işlerine gelmiyor yapmak.
adamların söylediği biz server e bağlanıyoruz server de hangi sürüm var ise en son onu yüklüyoruz diyor. bu arada yüklediği sürümde 2.2.19.300 ki bunu ben yükledim zaten easy connect ten indirip. Yetkili servislerin kendisi bile konu hakkında çok düşük bilgiye sahip. şuan araştırıyorum en son mais ile görüşeceğim. aracın garantisi bitmiş olsa bile servis kayıtlı bir araç sonuçta iyi niyet garantisi dedikleri bir durum var.

Merak ediyorum forumda İzmir'den olup aracına v7 yükleten arkadaş var mı ? var ise hangi serviste yaptırdı.?