R-link 2 USB arızası hk.

zekioz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016 model icon paket aracımın USB si oksitlendi denildi yenisini aldım.
ilk taktığıma da çalışmadı fırçayla kablosunu temizledikten sonra çalıştı.
ertesi sabah kontrol ettiğimde tekrar çalışmadı.
elektrikçiye götürdüm 2 saat kablo kontrolü beyin kontrolü sigorta kontrolü çalışmadı.
alete bağladı ekrandaki hata kodları çıktı USB çıkartmış abi dediler.
bütün arızaları sildik USB'de hata var denildi.
daha sonra yetkili servise götürdüm adam ekranın kapanması tuşuna 10sn bastı reset attı flaş bellek USB'ler çalışmaya başladı. o sıra içerde bakım garanti fln konuştuktan sonra araca bindim gene çalışmadı.
arkadaş bu USB arızası nedir ya ? ufacık bir şey canımı sıktı düzelte bilen bir usta yok ya kimse bir şey bilmiyor.

bu sorunu yaşamış çözüme kavuşturan var mı ?

HATA KODLARI :
- DF885 RAY BASINCI,
- DF1264 ORANSAL ZENGİNLİK SENSÖRÜ
- DF207 DÜŞÜK BASINÇ PONPA RÖLE DEVRESİ
- DF514 YAKIT POMPASI RÖLE DEVRESİ
- ABS * DF357 UYARLANABİLİR HIZ KONTROLÜNDEN ALINAN GEÇERSİZ VERİ
- AUTOMATİC GEARBOX * DF118 .ÇOKLU ARKA TEKERLEK HIZ SİNYALİ SAĞ VE SOL TUTARSIZLIĞI
- RADİO * DF104 YARDIMCI GİRİŞ HARİCİ KONNEKTÖR -DF105 USB HARİCİ KONNEKTÖR DF097 USB BAĞLANTISI
- DISTANCE REGULATÖR * DF032 RADAR ENGELLENDİR * DF038ARIZA MODU *DF 39 *DF40

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba geçmiş olsun.
USB bağlantısını söktükten sonra bu arızaları silmek, sonra da devam edecek mi kontrol etmek lazım.
Çünkü bu arıza kodları pek usb kaynaklı gibi görünmüyor. Sanki voltaj ya da kısa devre problemi var gibi görünüyor.Ama ondan önce UCH/BCM beynini ve motor bölümündeki role ve sigorta beynini kontrol ettirmekte fayda var. Çünkü şaseye kaçak ya da kısa devre problemini bulmak pek kolay değildir.

zekioz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba geçmiş olsun.
USB bağlantısını söktükten sonra bu arızaları silmek, sonra da devam edecek mi kontrol etmek lazım.
Çünkü bu arıza kodları pek usb kaynaklı gibi görünmüyor. Sanki voltaj ya da kısa devre problemi var gibi görünüyor.Ama ondan önce UCH/BCM beynini ve motor bölümündeki role ve sigorta beynini kontrol ettirmekte fayda var. Çünkü şaseye kaçak ya da kısa devre problemini bulmak pek kolay değildir.

bende dediğiniz gibi şüphlendim dün sildikten sonra uzunca bir süre usb yi çalıştırmak için elektrikçi sigorta kutusuyla haşır neşir oldu teypden abi dedi kesti attı arızalara tekrar baktı abi eğer tekrar çıksaydı sıkıntı başka yerde derdim ama çıkmadı dedi.
servise götürdüm gösterdim arızaları taktıkları cihazlar ucuz kalitesi olduğundan onlar herşeye arıza uyarısı verdirirler dedi.
r-link2 ye reset attı o anlık usb çalıştı sonra usb gene gitti =)

zekioz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni usb ne güzel çalışıyordu ama birşey farkettim araç 2gün çalışmasın usbler çalışmıyor ekrana reset atınca kendine geliyor ve çalışıyorlar sebebi ne olabilir acaba ??

zekioz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu usb çok canımı sıkıyor.. sorunsuz çalışıyordu karantina döneminde camdaki filmleri temizlerken iç aydınlatmalar sürekli yandığından akü zayıf demişti daha sonra karantina bitti çalıştırdım usb gözükmüyor du günden bu yana sürekli reset atınca usbyi tekrar görüyor bugünde reset attım usb geldi bu sefer telefon müzik gitti.
Bu ne biçim bir sorun hiç yaşayanınız olmadı mı ??

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu usb çok canımı sıkıyor.. sorunsuz çalışıyordu karantina döneminde camdaki filmleri temizlerken iç aydınlatmalar sürekli yandığından akü zayıf demişti daha sonra karantina bitti çalıştırdım usb gözükmüyor du günden bu yana sürekli reset atınca usbyi tekrar görüyor bugünde reset attım usb geldi bu sefer telefon müzik gitti.
Bu ne biçim bir sorun hiç yaşayanınız olmadı mı ??

Ben yaşamadım hiç. Umarım hiç de yaşamam.

Ancak soruna gelince mantıklı bir cevapta gelmiyor insanın aklına. Rlink'te versiyon güncellemesi falan yaptınız mı? Reset atınca düzeliyorsa bir süre sonra usb'ye giden veya usb'den gelen veriyi/enerjiyi durduran bir şey var.

ddt4all ile bir kontrol edip varsa değişen parametreleri düzeltmek sorunu çözebilir diye düşünüyorum.