R - link kullanimi hakkinda.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Malesef her ikisini de kullanamadim. Mail icin bu hizmet saglanamiyor diyor. Trafik haritasini acinca trafigi goruntulemiyor. Sadece r link uygulama merkezini aciyor.

hizli yanit alabilmek icin lutfen alinti yaparak cevap verin.
imessage : tansel.er@iphoneyardim.net
twitter : @tanseler

aynı sorun bendede var aradim servise gelmeniz gerekıyor dedıler gidecem bakalim..

Arkadaşlar Mail işini hallettim.Patron sağolsun yardımcı oldu. Mail sistemi sadece Gmailde çalışıyormuş.Hotmail ücretliymiş.

Gmailde 2 adımlı doğrulama seçilip sms atılması isteniyor.Cep numaranızı yazıp onay kodunu giriyorsunuz.Daha sonra 16 haneli şifre oluşuyor bu şifreyi gmail adresiniz ile birlikte araçta giriyorsunuz ve mailler gelmeye başlıyor.

Saygılarımla,

mubi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Keşke internet bağlantısını ve mail ayarlamayı nasıl yaptığınızı anlatsaydınız. Ben burada yazan her şeyi maalesef kendim tecrübe ederek geçtim, ama internet bağlantısında takıldım kaldım. Bir paket üyeliğinden bahsediliyor ama nereden abone olacağım konusunda hiç bir bilgi yok!!!

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul
Keşke internet bağlantısını ve mail ayarlamayı nasıl yaptığınızı anlatsaydınız. Ben burada yazan her şeyi maalesef kendim tecrübe ederek geçtim, ama internet bağlantısında takıldım kaldım. Bir paket üyeliğinden bahsediliyor ama nereden abone olacağım konusunda hiç bir bilgi yok!!!

Öncelikle kendinizi burdan tanıtırasnız seviniriz.

mubi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haklısınız, paldır, küldür bir dalış oldu. ama sistem ile ilgili okuyunca insa tanıtım kısmını atlayıp direkt konuya giriyor. Bu arada daha önce okuduğum bir yazıda. bu servisin yetkili satıcı (servis değil) tarafından açılacağını, servislerin 1 yıl süre ile ücretsiz olarak aktif olacağını, bu süre sonunda ise ücret talep edileceğini okudum. Ayrıca okuduklarımdan birinde yine internet bağlantısının bluetooth üzerinden telefonun internetini değil sistem bünyesinde bulunan gsm hattının datası üzerinden kullanıldığını öğrendim. umarım eksik/eski bilgilerdir bunlar...

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul
Haklısınız, paldır, küldür bir dalış oldu. ama sistem ile ilgili okuyunca insa tanıtım kısmını atlayıp direkt konuya giriyor. Bu arada daha önce okuduğum bir yazıda. bu servisin yetkili satıcı (servis değil) tarafından açılacağını, servislerin 1 yıl süre ile ücretsiz olarak aktif olacağını, bu süre sonunda ise ücret talep edileceğini okudum. Ayrıca okuduklarımdan birinde yine internet bağlantısının bluetooth üzerinden telefonun internetini değil sistem bünyesinde bulunan gsm hattının datası üzerinden kullanıldığını öğrendim. umarım eksik/eski bilgilerdir bunlar...

Estf.ne demek .Evet aracı aldığınız yer 2-3 gün gibi bir sürede activasyonu yapıyor.Bu işlem sonrasında RLink sistemindeki sim kart aktif oluyo ve sim kart Fransa üzerinden bir IP alıyor.

https://tr.rlinkstore.com/home Sitesi üzerinden yeni üyelik açıp ve Rlink Toolbox programını indirip kuruyorsunuz. Orda size seri numarası veriyor o numarayı bir yere kaydedin ve kimseyle paylaşmayın.

Rlinktoolbox programını açıp araçtaki sd kartı bilgisayara takıp güncelliyorsunuz. Yanlız dikkat edeceğiniz bir durum var SD Kartı bilgisayara taktıktan sonra Kesinlikle Tara düzelt demeyin yoksa kart kullanılmaz hale geliyor ve para ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Rlinkstore üzerinden bazı ücretsiz programları indirip kullanabilirsiniz.Mail olarak Gmaili kullanabilirsiniz.Hotmail adresinin ücretli şekilde kullanılabileceğini söylemişlerdi.

Ben şirket mail hesabımıda denedim ancak olmuyor maalesef.Ve gmailde 2'li şifre aktif edilip o şekilde kullanabiliyorsunuz.

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul
Arkadaşlar Merhaba

R-link kullanıp 'ta Harita kullanım süresi biten varmı ?

Bugün navigasyon düzgün çalışmamaya başladı.Yani bulunduğum cadde sokakları göstermiyor ve farklı biryerdeymişim gibi hareket ediyor.

Bildiğim kadarı ile Navigasyon 1 yıl ücretsizdi ve sonrası ücretli . Benim 1 seneyi 20 gün geçti acaba bundan dolayı mı anlayamadım.

Bu tür sorun ile karşılaşan varmı ?

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul
Dün eve gidince.Fabrika ayarlarına dönüş yaptım .Düzeldi.

athırsızı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar arkadaslar 2.el captur aldım üzerinde rlink mevcut ve bende mail,tweet , hava durumu gibi özellikleri acamadım internet baglantısını yaptım rsound uygulamasını da indirim kurdum ama euronews hava durumu gibi özellikleri marketten indirebilmek icin bir pakete üye olmalısınız diye bir uyarı veriyor sebebi ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim iyi geceler

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul
Rlink'teki haritanın güncel fiyatlarına bakayım dedim Sağolsunlar piyasa gibi %100 zam yapmışlar.

54 EUR olan Avrupa ( Türkiye dahil 45 ülke ) 99,90 EUR olmuş. Hadi aldık diyelim live trafik özelliği Türkiyede halen aktif değilmiş .O zaman neden o kadar para verelim yazık günah.Telefon tutucu alıp google maps ile canlı trafik bilgisi ile gitmek daha mantıklı.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
İngiltere R-link'te biraz daha ucuz.85 euro'ya geliyor.
Ama tabi ki o da çok pahalı.
g636kO.png