R LINK SD KART Problemi ....

mesut7474

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R LINK deki tom tomun haritasını güncellmek için sd kartı cıkardım bilgisayara taktım r link toolbox programı ile güncelleme başlattım güncelleme indireme işlemi devam ederken hata verdi işlem durduruldu dedi şimdi hafıza kartını r link toolbox görmüyor ve rlink cihazı da görmüyor harita bulunamadı diyor
servisi aradım garantiye girmez 800 tl tutar dedi bu nasıl iş anlamadım maise yazdım sonuc bekliyorum ama sonuç çıkaçağını sanmıyorum
forum sayfalarında aradığımda kopyalanabildiğini okudum bu durumu yaşayan varmı farklı aracta aynı r link cihazı bulsam kartını kopyalasam çalışır mı
teşekkürler

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
R LINK deki tom tomun haritasını güncellmek için sd kartı cıkardım bilgisayara taktım r link toolbox programı ile güncelleme başlattım güncelleme indireme işlemi devam ederken hata verdi işlem durduruldu dedi şimdi hafıza kartını r link toolbox görmüyor ve rlink cihazı da görmüyor harita bulunamadı diyor
servisi aradım garantiye girmez 800 tl tutar dedi bu nasıl iş anlamadım maise yazdım sonuc bekliyorum ama sonuç çıkaçağını sanmıyorum
forum sayfalarında aradığımda kopyalanabildiğini okudum bu durumu yaşayan varmı farklı aracta aynı r link cihazı bulsam kartını kopyalasam çalışır mı
teşekkürler

Şu yazıyı buldum bilgiayarınıza bir göz atın derim.

[FONT=&quot]R-Link leri garantiye almak isteyenler icin önemli bilgi.. [/FONT]

[FONT=&quot]daha once r-link toolbox uzerinden güncelleme yapti iseniz: [/FONT]
[FONT=&quot]R-Link SD-Card takılı degilken! [/FONT]

[FONT=&quot]C:\Users\%user%\AppData\Local\Renault\RLinkToolbox\cache\Backups [/FONT]

[FONT=&quot]Klasorunu herhangi bir yere yedekleyin. [/FONT]

[FONT=&quot]daha once r-link toolbox uzerinden güncelleme yapmadıysanız önce herhangi bir güncelleme yapın yada ücretsiz bir uygulama satın alın. sd card inizi baglayarak senkronize edin. SD-Card i bilgisayardan söktünden sonra : [/FONT]

[FONT=&quot]C:\Users\%user%\AppData\Local\Renault\RLinkToolbox\cache\Backups [/FONT]

[FONT=&quot]Klasorunu herhangi bir yere yedekleyin. [/FONT]

Bu klasörün içindeki TOMTOM.000 dan TOMTOM.003 e kadar olan dosyalar hayatınızı kurtarıcak!

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Paylaşım için teşekkürler.

mesut7474

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler bilgisayarımda yok malesef ilk defa taktım bilgisayara

schlingel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şu yazıyı buldum bilgiayarınıza bir göz atın derim.

R-Link leri garantiye almak isteyenler icin önemli bilgi..

daha once r-link toolbox uzerinden güncelleme yapti iseniz:
R-Link SD-Card takılı degilken!

C:\Users\%user%\AppData\Local\Renault\RLinkToolbox\cache\Backups

Klasorunu herhangi bir yere yedekleyin.

daha once r-link toolbox uzerinden güncelleme yapmadıysanız önce herhangi bir güncelleme yapın yada ücretsiz bir uygulama satın alın. sd card inizi baglayarak senkronize edin. SD-Card i bilgisayardan söktünden sonra :

C:\Users\%user%\AppData\Local\Renault\RLinkToolbox\cache\Backups

Klasorunu herhangi bir yere yedekleyin.

Bu klasörün içindeki TOMTOM.000 dan TOMTOM.003 e kadar olan dosyalar hayatınızı kurtarıcak!

Merhaba,

Bu dosyaları yedekledim fakat sonra karta nasıl yükleyeceğimi biliyor musunuz? Hiçbir yerde bulamadım. Doğrudan kopyalamayı denedim, kopyaladım, fakat rlink toolbox hala "bağlı değil" demeye devam ediyor.

mesut7474

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Bu dosyaları yedekledim fakat sonra karta nasıl yükleyeceğimi biliyor musunuz? Hiçbir yerde bulamadım. Doğrudan kopyalamayı denedim, kopyaladım, fakat rlink toolbox hala "bağlı değil" demeye devam ediyor.
Dosyalari paylasma sansiniz varmi r link explorer isimli program var fransiz forum sayfalarinda arastirdim bende
Dosyalari paylasirsaniz bu programla karta yuklemeyi deneyip sonucu bildireyim
Tesekkurler

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

schlingel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba mesut,

Dün Kıyı Otomativ'den bu işlerden sorumlu Muhammet bey ile görüştüm. Kendisi RLink kart içeriğinin araca özel olduğunu, başka bir karttan kopyalama yapılamadığını söyledi. Şasi numarasıyla eşleşiyor diye biliyorum. Zaten dosyaların boyutu oldukça büyük (8GB).

Dosyalari paylasma sansiniz varmi r link explorer isimli program var fransiz forum sayfalarinda arastirdim bende
Dosyalari paylasirsaniz bu programla karta yuklemeyi deneyip sonucu bildireyim
Tesekkurler

mesut7474

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
Anladim ama o beyfendi malesef yanlis biliyor bendeki kart 2 gb lik turkey regional yaziyor kartta sasi falan dogru olabilir ama yapilan islem yanlis plastik bir kart sonucta ve ortada duruyor cocuklar kurcalayabulir cikarip atabilir madem bu kadar degerli vidali bir seyin altina koysalardi yada dahili bellek yapsalardi
Bunun pesini birakmam renault cozecek mecbur ..

schlingel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendeki 8 GB'lık, Europe bişey yazıyordu.

Onun dışında kesinlikle haklısınız. Sonuçta kolaylıkla çıkarılabilen bir SD Kart. Dediğiniz gibi muhafazalı bir yerde tutulmalı. Güncelleme sorumluluğunu kullanıcıya veriyorlarsa eğer, güncelleme sırasında çıkacak sorunlardan bizi sorumlu tutmamaları gerekir. Veya servislerde de güncelleme imkanı sunulmalı. Eğer ben de kendim çözemezsem işin peşini bırakmaya niyetim yok.

Ayrıca SD Kart ne yahu? Neden usb değil de SD? SD okuyucu bulmak ayrı dert.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Rlink seri no araca has oluşuyor. Çalışacağını düşünmüyorum. Bugün bilgisayara baktığımda backup klasörü 7.9 gb dosya vardı.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi