R-LİNK veri paylaşımı konumu ve Yakıt sarfiyatı hakkında...

DDR.İG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,
Değerli Megane Sedan 1.2 Tce (Turbo, 130 hp) kullanıcı arkadaşlarımız,

1. Konu:
R-LİNK veri paylaşımı on mu, off mu olmalı?

Megane Sedan 1.2 Tce araçta, ilk 3 aylık kullanımın ardından R-LİNK veri paylaşımı kapalı, veri paylaşımına açılmazsa sınırlı faydalanırsınız gibi bir uyarı mesajı görünmektedir. Servis görevlisi arkadaşlar, "on olursa avantajı, dezavantajı neler; veya off konumunda kalırsa avantajı dezavantajı neler?" konusunda detaylı bilgi vermekten ziyade "ok" basıp geçin diyorlar veya "'on ya da off' olması sizin bileceğiniz iş" diyorlar. Şu an off konumunda kullanıyorum; Araç her yeni çalıştığında bu uyarı geliyor... Acaba; R-Link veri paylaşımı on ya da off konumunda kullanan arkadaşlarımız deneyimlerini paylaşabilirler mi?
Güvenli sürüşler dilerim.

2. Konu:
Yakıt sarfiyatı

Yakıt verileri ortalama 6.2 Lt/100 km
şehir içi 6.6 Lt/100 km
(eco modunda, 90-110 km arası yer yer hız sabit)

Bu veriler bu segment araçlar için normal midir? duyan ooo çok yakıyor vb gibi bir ifade kullanıyor...
Aynı araçtan kullanan arkadaşlarımız varsa yakıt deneyimlerini paylaşabilir mi?
Teşekkürler
Selamlar

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim dizel aracım var 2kere ısparta antalya yaptım 100km üzeri gecti fakat hep 5,9da sıfırlarsam ısparta antalya arası 3-4 litre gösteriyor ama sıfırlamayınca böyle cıkarması beni şüpelendirdi ayrıca fazlada geliyor.

tüketilen yakıt miktarının olmaması ztn kötü bir olay 2014 clio joy pakette vardı 2016 full paket aracta yok