R link yazılım sürümünü güncelleyen varmı?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba, güncelleme konusunda bir bilgisi olan var mı? R-link güncellemesi yapabiliyor muyuz? Servislerden son bilgi sahibi olan var mı?
Ayrıca, geçen gün yaşadığım bir durumu anlatmak isterim, nasıl oldu bilmiyorum :) Aracım Megane 4 icon, yolda giderken bir anda tabela okuma sesi çıktı, did diye normalde 6 aydır hiç ötmüyordu. Sonra baktım ki levha tanıma özelliğiymiş. Ben 6 aydır kullanıyorum, hiç çalışmayıp, şimdi nasıl çalışmıştır sizce?
O ses navigasyon sisteminin sürat limitini geçne sesi olabilir mi?Tabela okuma sistemini açtırdıysanız ya da orjinalde varsa malumunuz gısterge paneli ve head up displayde şekil olarak gösteriyor malumunuz.

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
başka konuda da belirttim geçen hafta gittim güncelleme için ancak güncelleme içeriğinde problem olduğunu belirttiler hatta o gün sabah bir Kadjara uygulanmıştı ve multimediası kilitlendiği için hala servisteydi araç, sonra yeniden bildireceğiz dediler bugün aradılar ve sms geldi önümüzdeki perşembe için yeni randevu oluşturdular. benim araç 2016 1.6 dci gt line 2.2.15 versiyonu varmış şimdi gittiğimde hangi versiyon yüklenecek bakacağız, sonucu yazarım buraya da.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun uğraşılar sonucu yeni yazılımı yüklettim çok sıkıntılı oldu ama oldu. 06 nisan 2019 itibariyle yazılım versiyonu 7.0.24.166 oldu.
Eski sürüm 2.2.19.300 dü

greybeard

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecen hafta ben de aracimi 2.2.19.300 versiyonundan 7.0.24.166'ya yukselttim. Ilk basta bir takim problemler oldu. Tekrar goturmek zorunda kaldim. Daha sonra goturdugumde bazi iyilestirmeler yaptilar ve sorunlari giderdiler. Ilgılı baslıga da yazmıstım ama burada da belırtmıs olayım. Bır cogumuzun yasadıgı radyoda frekans degısmesı problemı de bu surumle bırlıkte ortadan kalkmıs oldu.

i.soyler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar, bu gün aracımı ilk yıllık bakıma bıraktım araç 10 binde 2017 hb torch. R-link yazılım sürümü:3.3.16.941. ekrana abonelik süreniz bitmek üzere diye yazı çıkıyordu servise söyledi.
aracın bakımı, pasta cila boya koruma vs ve lastik değişimi yaptıracağım için aynı gün yazılım güncellemenin yetişmeyeceğini söylediler.

ilk yıllık bakım:790tl
pasta cila+ boya koruma 250tl
lastik değişimi 60tl

i.soyler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3.3.16.941 bu sürüme yeni güncelleme gelmemiş. Servisin söylediği🤔

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3.3.16.941 bu sürüme yeni güncelleme gelmemiş. Servisin söylediği🤔

bana da aynı şekilde şu anki var olan sürümde problem olduğu ve yükleyemediklerini belirtmişlerdi ve yakın zamanda güncel bir sürümün gelmesini bekliyoruz demişlerdi. Aracımın ön camının çatlaması sebebiyle değişecek pazartesi bırakmaya gideceğim o zaman tekrar soracağım. benim sürüm çok daha eski ve güncellenemediği için bluetooth ile telefon bağlayamıyorum bir an önce gelmesini bekliyorum güncellemenin.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bana da aynı şekilde şu anki var olan sürümde problem olduğu ve yükleyemediklerini belirtmişlerdi ve yakın zamanda güncel bir sürümün gelmesini bekliyoruz demişlerdi. Aracımın ön camının çatlaması sebebiyle değişecek pazartesi bırakmaya gideceğim o zaman tekrar soracağım. benim sürüm çok daha eski ve güncellenemediği için bluetooth ile telefon bağlayamıyorum bir an önce gelmesini bekliyorum güncellemenin.

Muhtemelen uğraşmak istemiyorlar, ben çok ısrar ettim ve şu anda yeni sürüm 7 yüklü aracımda.

engin81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
7.0.24.166

Merhaba Arkadaşlar,
2016 yılında megane 4 satın aldım ve R link yazılım sürümü 2.2.15.703 ve bluetooth ile telefonumu bağladıktan yaklaşık 3 saniye sonra kopuyor. Güven altan Maltepe showroom daki megane 4 e baktığımda yazılım sürümü 3.3.16.946 idi. Aracımı Renault Mais Boğazici servisine götürdüm. Yetkili kişi yazılım güncellemesinin Renault tarfından durdurulduğunu söyledi. Böyle bir güncelleme yaptıran varmı? Yaptırdıysa hangi serviste yaptırdınız? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Tekrar merhaba arkadaşlar,
uzun bir bekleyişin ardından aracımın Rlink versiyonunu 2.2.15.703 dan 7.0.24.166 a güncellediler ve bluetooth problemi ortadan kalktı. Şimdilik bir sorun yok. Bu işlem Boğaziçi Mais servisinde yapıldı. Randevu alıp gitmenizi tavsiye ederim. 7.0.24.166 versiyonunda Android car play yok