R-Nav Medya Sistemi ileride R-Link' e güncellenebilir mi?

Xotli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selam,

Uzun zamandır 35-40 bin TL civarında araç almayı düşünüyorum. Bu R-Link, cam otomatigi vb. gibi nedenlerden dolayı yeni Clio' dan sogumustum. En azından aynı paraya gider ikinci el 3.16 ya da 1.16 alırım diyordum. Yalnız takip ettigim kadarı ile yeni üretimlerde katlanır yan aynalar ve otomatik arka camlar standart olarak gelecekmiş.

Bildiğiniz gibi araç Fransa' da R-Link ile satılıyor fakat Türkiye' de bundan hic bahsedilmiyor bile. İleride donanımsal ya da yazılımsal olarak R-Nav' ı R-Link' e güncelleme şansımız olabilir mi acaba? Bir fikri olan vardır umarım.

Gerçekten bu arabayı almak istiyorum ama ikna olmam gerekli :)

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

ewrenererdogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence r-linkle
Kafayi bozmaya gerek
Yok
Cunku o kadar bi esprisi yok.

Xotli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gerek yok demişsiniz ama R-Nav medya oynatamazken R-Link resim ve video oynatabiliyor diye biliyorum, bunun dışında sürekli internet bağlantısı ( twitter vs. applicationlar yükleme fırsatı ) ve arka görüş kamerası da bulunuyor. Yani aynı paraya yurtdışında üst versiyon satılırken biz neden burda düşük versiyon alalım ki? O yüzden en azından ileride bizim de buna geçme şansımız olabilir mi diye merak ettim.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Bu sistemin Türkiye için alt yapı çalışmaları devam ediyor,2013 içerisinde R-Link ülkemizde de satışa sunulacak lakin şuanda alacağınız araçlardaki sistemlerin R-Link e dönüştürülmesi biraz zor gibi...

ewrenererdogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gerek yok demişsiniz ama R-Nav medya oynatamazken R-Link resim ve video oynatabiliyor diye biliyorum, bunun dışında sürekli internet bağlantısı ( twitter vs. applicationlar yükleme fırsatı ) ve arka görüş kamerası da bulunuyor. Yani aynı paraya yurtdışında üst versiyon satılırken biz neden burda düşük versiyon alalım ki? O yüzden en azından ileride bizim de buna geçme şansımız olabilir mi diye merak ettim.
Bildigim kadariyla turkiyedeki araclar fransadaki araclardan daha ucuz. Oyle olmasa bile r-link opsiyon olacaktir ek bi fiyatla sunulacaktir ve her r/link te geri gorus kamerasi olmayacak o da opsiyon olacak ve fiyat farki olacaktir. , arabada resimlere bakmak ya da video oynatmak sadece dururken mumkun olur yolda giderken soforun dikkati dagilir ki zaten al
Bi tablet hepsi bir arada var hem de tasinabilir:) r-linkin tek guzel yani bencr motor sesi simulasyonu olackatir baskada artisi yok ha varda bile para para para:)

kerim_elk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence de r-nav eğer telefon bluetooth ve navigasyon mp3 özellikleri fazlasıyla yeter de artar .

pendo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir yerlerde R-link için Turkcel'le görüşmeler yapıldığı yazılmıştı.Bence,bu da demek oluyor ki ; r-link, twitter,uygulamalar vs için internete girecek bir sistem olacağından sadece turkcell'le ve aylık bir ücret karşılığı paketle kullanılabilecek!

sunnysun111

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dostum, R-Link sistemi R-Nav dan farklı olarak hem internete hemde en önemlisi araca bağlı çalışıyor... Aracın birtakım verilerini alabiliyor.. Bu sebebten sadece yazılım ile halledilecek bir durum söz konusu değil.. Şöyle olabilir; oda en iyi ihtimal, R-Nav sisteminin yazılımını daah iyi ve daha çok destek sağlayabilecek bir başka yazılıma güncellemek.. Mesela navigasyon yazılımını değiştirmek veya video desteği sağlamak gibi.. Ama çokta umutlanmamakta fayda var..

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yeni meganlarda opsiyonel olarak r-link ve navigasyon var. bence clio da da olur ancak kısıtlı erişim ve bindirmeli bir fiyat ile:)

memo_16

Bilgi Girilmemiş
bi tek internet için değmez, ama bencede 2013de cam tavan, 17" jantlar gibi bu özellikte gelir diye düşünüyorum, gelmelide çünkü aracın ana üretim yeri burası buraya vermezlerse ayıp olur :D