R-NAV mı? R-LINK mi?

fblorenzo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R-link evet ilk yil ucretsiz ama renault ne hikmetse bu yil da ucretsiz yapti bende sesimi cikarmadim :) normalde 50 euro oduyorsunuz yillik serviste sordugumda bu fiyati soylediler gecenlerde. Bu ucrete harita guncellemeleri ve uygulama paketleri dahil tabiki ayrica internet baglantisi. zaten araci teslim alirken r-link icin de ayri bi sozlesme imzaliyorsunuz. sasi numaraniza kayit oluyor o r-link ve icindeki sim-card.

Kısaca Renault bizi kazıklamaya çalışıyor.RNavın video çalıştırma özelliği yok bilmem ne diye gözümüzün içine baka baka yalan söylediler, Sırf Rlink alalım diye ..Arabada olan Eco modu bizden gizliyorlar, bunlar 3 kağıtçılık resmen...

narkozz456

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kısaca Renault bizi kazıklamaya çalışıyor.RNavın video çalıştırma özelliği yok bilmem ne diye gözümüzün içine baka baka yalan söylediler, Sırf Rlink alalım diye ..Arabada olan Eco modu bizden gizliyorlar, bunlar 3 kağıtçılık resmen...

Katılıyorum ayrıca aracı alırken bize söylenen şey aynen şu: Ömür boyu harita güncellemesi bedava. Ama gelin görün ki 70 usd gibi bir rakam yeni harita. Arayıp şikayet ettiğimde şikayetiniz kayda alındı diyorlar. Bu kadar. Servise gidiyorum bana cihaz güncellemesinin linkini veriyor. Ve araç 2012 model yanlış hatırlamıyorsam harita 2009 du. 150 liraya ömür boyu güncellemeli navigasyon var. Alıp onu mu takalım şimdi.

cengizturk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaslar bende clio 4 touch var bunun bi kodu varmis video oynatma kodu eLinde oLan varsa paylasabiLirmi ?

sedurmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Parasi biraz pahali ama r-link sadece geri gorus kamerasindan ibaret degil. Ses sistemi normal r-nav li araclarda 4x20W dir. R-link li araclarda digital ses isleme yazilimi ve 4x35 w ve 2 tweetardan olusur. normal araclarda ondeki tweetarlara bakin ici bostur. 3D sound Arkamys var diye herkeze sattiklari sistem r-link li araclarda verimli calisiyor sesi aracin icerisinde heryere dagitabiliyorsunuz ekrandan gorerek sadece surucu sadece on yolcu sadece arka yolcular gibi. Internete baglanip size haber okumasi hava durumu tweeter oyunlar ve birsuru uygulamalar cabasi. yuksek cozunurluklu ekrani, sesle komut sistemi. Arac ayarlarinin hepsinin ayni ekrandan yapilmasi, gelismis eko-mod gostergeleri. geri gorus kamerasi da megane lardaki gibi lastigi cevirdiginiz yone gore aracin nereye dogru yonelecegini gosteren extra dinamik kilavuz cizgileriyle donatilmistir ve cok ise yariyor :). Velhasil r-link in kimilerinin bildigi kimilerinin bilmedigi yonlerini anlattim. Bu sistem icin istenen miktar evet biraz fazla ama ayni zamanda gelismis bir ses sistemi de satin aliyorsunuz. Bir R-link kullancisi olarak ses sistemini arkadasimin icon r-nav i ile karsilastirdik gercekten cok farkli ses kalitesi. R-link dusunenlere yol gostermek amacli olarak yaziyorum kendi yorumlarimi da icermektedir lutfen yanlis anlamayiniz. Iyi forumlar...
Üzerinden bayağı bir zaman geçmiş 5 yıl olmuş, hortlatalım. Bende de rlink var ve pek çok noktaya katılıyorum ama ses sistemi kalitesine katılmıyorum. Arabayı alır almaz hemen müzik sistemi yaptırdım. Çünkü ses sistemi berbattı. Beklentim çok yüksek değil ama vasatın üstünde olsa zaten ellemezdim [emoji3] ama genel olarak r link çok keyifli. Ben zaten ikinci el alırken r linkli bulup aldım özellikle [emoji16] sound effect yazılımı çok iyi, direk ecuya bağlı ve motorla senkronize olarak hoparlörlerden motor sesi efekti üretiyor. Menüden nissan gtr seçiyorsunuz, gtr kullanıyorsunuz [emoji1787][emoji23]

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sedurmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://youtu.be/ebN9SoqyVtw

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi