R-Nav navigasyon

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk başta güncelleme gerekli evet.

her nekadar güncelleme desek te aslında tam anlamıyla güncelleme sayımaz çünkü başarsoft 2015 4. çeyrek haritasını çıakrmasına rağmen size sunulan harita 2015 2.çeyrek haritası. yani mevcut piyasaya göre eski ama bizlere göre güncel bir harita.

2. olarak navigasyon ayarlarından kısa yı seçmeyin. bunun nedeni karşılaştığınız sorunlar veya güzergah üzerindeki benzinlik gibi ceplere sizi sokup çıkartma yapabiliyor. benim tavsiyem hızlı yı seçmeniz ben bu ayardan memnunum bir sıkıntı yaşamadım. gerçi çoğunlukla mediaskin kullanıyorum ama üşendiğimde bunu açıyorum. haritanın eski versiyon olması (benimki 2014 4.çeyrek) bazen can sıkabiliyor ki bir çok yol değişmiş durumda yeni yollar açılmış durumda bunları göremediğinden sapıtıyor bazen tarlada gidiyormuş gibi gösteriyor.

mguner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk başta güncelleme gerekli evet.

her nekadar güncelleme desek te aslında tam anlamıyla güncelleme sayımaz çünkü başarsoft 2015 4. çeyrek haritasını çıakrmasına rağmen size sunulan harita 2015 2.çeyrek haritası. yani mevcut piyasaya göre eski ama bizlere göre güncel bir harita.

2. olarak navigasyon ayarlarından kısa yı seçmeyin. bunun nedeni karşılaştığınız sorunlar veya güzergah üzerindeki benzinlik gibi ceplere sizi sokup çıkartma yapabiliyor. benim tavsiyem hızlı yı seçmeniz ben bu ayardan memnunum bir sıkıntı yaşamadım. gerçi çoğunlukla mediaskin kullanıyorum ama üşendiğimde bunu açıyorum. haritanın eski versiyon olması (benimki 2014 4.çeyrek) bazen can sıkabiliyor ki bir çok yol değişmiş durumda yeni yollar açılmış durumda bunları göremediğinden sapıtıyor bazen tarlada gidiyormuş gibi gösteriyor.
Tamam bi guncellemeyi deneyeceğim. Hizli secili tabi ki ama sacma yollara sokuyor. Trafikten yapiyor sanıyordum kacmak icin ama yok trafik yokkende oyle. Benim icin sorun degil ama esimin mahalle arasina girmesi dert olabilir. Malum cocuklar okullar, Allah korusun. Yoksa ben navigasyon olsa ne olur olmasa ne olur. Bildigim yoldan giderim yeniden hesaplasin..

SM-N910G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
navigasyonda tbs yayın alıcısı yok. yani türkçe meali trafik yoğunluğunu anlatan yayını biraz daha açarsak yandex map e girdiğinizde size trafik yoğunluğu bilgisini gösteren o yayının alıcısı yok bizde.

bu nedenle navigasyon hesaplamalarında trafik yoğunluğu değil yol çeşiti ve yasal sınırları hesaplaıyor benim anladığım. yanlışım varsa düzeltilsin. kısa derseniz asfalt toprak tali vs. fark etmeden 2 nokta arasındaki en kısa yolu seçiyor ki uzun yolda bu başınıza biraz iş açabilir.diğertürlü sizi hız sınırı en yüksek yolllardan götürmeye çalışıyor.

eski sürümlerde hata yokmu tabiki var. yaya üst geçidinden geriye döndürmeye çalışanı mı ararsınız. istanbulda eminönüydü sanırım oraya inmek isteyeni köprüden karşıya geçirip haremden feirbotla karşıya geçirmeye çalışanımı arasınız bu tür sorun lar daha önce gördüm. bu hatalar başarsoft a bildirildi ve hemen ilk güncellemede gerekli düzeltmeleri yaptılar. işte bu nedenle güncel son haritayı kullanmak önemli sadece türkiyenin bir tarafına bizimle alakası olmayan bir ilçeye sokak eklenmiyor sadece kullanıcıların karşılaştıkları hatalar dikkate alınıyor ve düzeltilmesi bir sonraki sürümde yapılıyor.

mguner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar dediginiz gibi guncellemeyi yaptım, garantiyi etkilemiyorsa sorun yok. Once cihaz güncellendi, sonra harita 2013 ten 15 oldu. Bakalim yarin bi kullanirim..
Tesekkurler herkese...

SM-N910G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi