R-nav'dan telefon konusmasi

linebacker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar aranizda telefon konusmasini deneyen oldu mu? Ben telefonumu senkronize hale getirdim ve telefon konusmalarim uzun surdugu icin bu sistemin cok isime yarayacagini dusundum ama konusmalar cok vasat oluyor. Soyle aciklayayim: Oncelikle aramalara cevap verdigim zaman karsi tarafin sesi cok gec geliyor. Cogu zaman baglanti kesildi sanip kapatanlar oluyor :) Bunun disinda konustugum zamanlarda telefondakiler sesimin sanki cok ruzgar varmis gibi geldigini sesimi iyi alamadiklarini soyluyorlar. Bu sistemi aktif olarak kullanan varsa goruslerini bildirirse sevinirim.

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Selamlar, ben kullanıyorum herhangi bir sıkıntı hissetmedim. Telefonu genel de stop&start tüşünün bulunduğu bölmeye koyuyorum, ekrandaki çekim güçüne baktığımda full olduğunu görüyorum. Çeketinizin çebine koyup, çeketinizi de arka koltuğa falan bırakıyorsanız, r-nav ile telefon arasındaki iletişim azalmasından kaynaklanan sıkıntılar olabilir düşüncesindeyim. Sesinizin net ulaşması ve konuşanları daha net duyabilmeniz için ise volümünü açarsanız faydalı olur sanırım..

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bluetooth sistemi o kadar ufak mesafelerde problem yaratmaz Aykut abi.Ben teybi açtığımda babamın telefonu aktif ise 2.kattaki evin içinden bağlanıyor sokaktaki arabaya

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuda bende sıkıntılıyım bu yüzden bayadır kullanmıyorum. Şöyle arkanıza yaslanıp yanınızda gibi konuşma şansınız olmuyor ya teybe yaklaşacaksınız yada bağıracaksınız :)

linebacker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen oyle oluyor :D Telefonu medianav seceneginden cikarip normal konusmak istiyorum ancak bu seferde 3-4 saniye sonra sesi tekrar hoparlore veriyor. Telefonum muzik icin surekli bagli cok da guzel sorunsuz masallah ama tel konusmasi beni bitiriyor iste :)

magirtas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuda bende sıkıntılıyım bu yüzden bayadır kullanmıyorum. Şöyle arkanıza yaslanıp yanınızda gibi konuşma şansınız olmuyor ya teybe yaklaşacaksınız yada bağıracaksınız :)
Teybe yaklaşmanıza gerek yok çünkü mikrofon dikiz aynasının üstündeki iç aydınlatma lambaların yanında.

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mikrofon teybin üstünde sol tarafta diye biliyorum ben. Kullanma kılavuzuna bakmak lazım.

ewrenererdogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mikrofon ekranın üst sol köşesinde düğmeye benziyor

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Bluetooth sistemi o kadar ufak mesafelerde problem yaratmaz Aykut abi.Ben teybi açtığımda babamın telefonu aktif ise 2.kattaki evin içinden bağlanıyor sokaktaki arabaya

Bunu bende denedim, yıkatmaya verdiğimde dışarıda oturuyorum, cebim çaldı, konuşmaya başladım, bu sırada yıkamacı çocuk arabayı çalıştırmış ses gitti, baktım telefona nav kullanımına geçmiş elimle normal kullanıma aldım. Telefon özelliği ses durumu da bunlara etken olabilir ı-phone 4S kullanıyorum arabaya binince otomatik algılıyor, telefon çaldığında ilk ses kısık olabiliyor sesi açarak bu eksikliği tamamlıyorum. Arabanın arkasından bile kızım ortak konuşmalara katılıp iletişim kurabiliyor bile...

linebacker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunu bende denedim, yıkatmaya verdiğimde dışarıda oturuyorum, cebim çaldı, konuşmaya başladım, bu sırada yıkamacı çocuk arabayı çalıştırmış ses gitti, baktım telefona nav kullanımına geçmiş elimle normal kullanıma aldım. Telefon özelliği ses durumu da bunlara etken olabilir ı-phone 4S kullanıyorum arabaya binince otomatik algılıyor, telefon çaldığında ilk ses kısık olabiliyor sesi açarak bu eksikliği tamamlıyorum. Arabanın arkasından bile kızım ortak konuşmalara katılıp iletişim kurabiliyor bile...

Abi bnde 4s kullaniyorum. Sende telden konusmayi secsende sonradan nava gecis yapmio mu?