R12 Kaput Teli Koptu Yardım..

DieseL26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün Yağ basınç göstergesi, hararet göstergesi montajı derken ya kaputun teli yerinden çıktı yada koptu. Kaputu açmak için ne yapmam gerek bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Hayırlı geceler.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
telin ucunu bul, ortalardan koptuysa,olmazsa, ıyı bır usta bsıklet fren telıyle halleder... :cool:

DieseL26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Varmı daha kolay bir yolu ustaya gitmeden ? Dün 2 kere sanayiye gittim zaten yarında gidersem kotayı doldurmuş olucam... Kaputu açsam gerisi kolay telin hemen aciliyeti yok. Kaput açılsa yeter.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
uygunsa, ön ızgarayı kırmadan sökebilirsen,aralayabılırsen, kaput arasına biryeri bozmadan kalın tornavıde sokup, kaput dilini zorlayıp açacan... :eyvyata bi oto faresı bul 2 dk da halleder... :cool:

adigeemre

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ön ızgara sökmen zor kaput açılmadan kırmak lazım bunun için faklı bir yöntem varmıdır bilmiyorum ızgaradan vazgecmek sanırım biraz daha mantıklı olur en azından ucuz

DieseL26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Izgarayı aralayıp kaputun dili falan ulaşmam mümkün değil. Diğer araçlar gibi arkaya değil öne doğru açılıyor kaput, yani kilit sistemi iç kısımda. Şimdi aklıma gelen tek çare ızgarayı çıkarıp veya kırıp kaputun 2 tane vidası var, onları söküo kaputu çıkarmak..

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
mevcut sorun ıyı analız edilirse bıraz da azim,akıl ve beceri katarsan, hallolmayacak sorun yoktur, evvelallah...:eyv:cool:

DieseL26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön ızgarayı kırmadan rahatça çıkardım, önde bulunan kaputu tutan sağlı sollu 2 civatayı söktüm. Daha sonra o kolların kaputa birleştiği yerleri söktüm ve kaput elime geldi. Kaputun dilini söktümki tekrardan kapanmasın. Yarın tel alıp takıcam inş. Bunuda bilgilerinize sunarım..

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
uygunsa, ön ızgarayı kırmadan sökebilirsen,aralayabılırsen, kaput arasına biryeri bozmadan kalın tornavıde sokup, kaput dilini zorlayıp açacan... :eyvyata bi oto faresı bul 2 dk da halleder... :cool:

Sonrada 2 güne kadar arabayı unuthehehehehehesen yapma bari verilirmi böyle akıl:aytuğ