r19 1,4 karbüratörlü araçta çözülemeyen ses...

esfaze

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cümleten selamünaleyküm arkadaşlar .... 97 model 1,4 karbüratörlü aracımı alalı 2 ay oldu.... yaklaşık 1000 lira harcadım .... araba yeni yeni kendine geldi fakat ustayla çözemediğimiz bir ses var. ses helikopter havalanırken çıkan ,sese benziyo dururken de yürürkende aynı ses veriyor.. hafif gaza dokunduğumda helikopter havalanması gibi ses geliyo geri gidiyo.... ustaya göre yürüyeninde bir şey yok sesin çoğalmasını bekleyelim diyo... egzozcuyada gittim birşey bulamadı... birde yakıt olarak şu an tam şehir içi 30 kuruş ,,, hafif çevre yolu yaparsam 27 kuruş yakıyo... gaz litresi 2,68 tl ... ankara sizce yakıt çokmu bundan önce doğan arabam vardı bu kadar yakmıyodu........

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Açık hava filtresi yok değilmi araçta ? Egzoz manifoltuna baktınızmı ?

esfaze

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardes acik hava filtrem yok yanliz motordan cikan manifoldmu nedir tam bilmiyorum ordan kaciriyo diyorlar sesin geldigi yer daha sag on taraftan geliyo... Icerden sesi rahat duyabiliyoruz fakat kaputu acip dinledigimiz ama anlayamiyoruz...

esfaze

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar basina bole bi olay gelen yokmu

jeofby

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam üfleme - ıslık tarzı bir sesmi geliyor. Benim aracımda böyle bir ses var. Rölantide de geliyor gaz verince de geliyor. Çözemedim birtürlü.

esfaze

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
üfleme degilde böle sanki helikopter havalanması gibi onun pervanelerin çıkardığı sese benziyo benim elektrikçiye dinlettim geçende de oda benzin otamatiğinden geliyo diyo önemsiz bişey kafana takma diyor bende artık alıştım zaten

sawashlong

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teker bilyalarından olmasın helikopter sesine benziyor diyince o geldi aklıma.