r19 araç sağa çekiyor

yusuf44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar r19 rte alize aracım var. Direksiyonu bırakınca sağa çekiyor. Rot ve balance yaptırdık düzelmedi. Ben de eğilip tekerleklerin fotoğraflarını çektim. Ama fotoğrafları ekleyemedim jpeg olmasına rağmen geçersiz dosya tipi diyor. Öyleyse tarif edeyim sağ teker körüğünde yağ var sanki gress yağı gibi. Acaba amorsitör yağ mı kaçırmış. Fotoğrafı yükleyebilseydim net gözüküyordu. Yardımlarınızı bekliyorum.

Birkan61

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Daha öncede var mıydı yeni mi oldu?

Bir sürü etken var lastik havası, jant yamukluğu, kazadan ötürü şase yamukluğu, salıncak, rotil vs vs.

Rot balansçı sağ ve sol tekerlerin mesafesini ölçsün eşit mi. Mevzu oradan sonra belli olur.

Basitçe sizde ölçebilirsiniz metreyle ; Arka jant göbeği ile ön jant göbeğinin arasını ölçün.

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
benim araba da R19. direksiyonu bırakınca, patinajla kalkınca, ani frenlemede sağa çekiyor. sorunu biliyorum salıncaktan. sizde alt takımına bi baktırın hocam. rotu balansı vardır doğrudur da alt takım bozuksa ne rot tutar ne balans. kazası belası yoksa altını kayaya oturtturmadıysanız şaseyi iskeleti traversi yamultmamışsınızdır.
uzun lafın kısası yaşadığınız çevredeki iyi reno ustasına gidin alt takımına baksın.
ekleme: yağ kaçağı sebebi ya aks körüğü yada hidrolik direksiyondur.