r19 Direksiyon Sertliği ve Lanet Olası Ustalar

oguztatli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aracım 96 Model 1.6 Europa RT serisinden geçenlerde aracımın direksiyonunda ciddi derecede sertleşme meydana geldi toros gibi. Bulunduğum ilçede ustalara baktırdım 3-4 tane hepsi hidrolik pompası motorundan kaynaklı dediler. Neyse tavsiye üzerine bir yere gittik gitmez olaydık usta da ilgi alaka sıfır adam takmıyor bile paraya doymuş. 600 tl çıkma takarız dedi. Taktığı çıkma parça ile 2 gün gezdim sızdırma vardı direksiyon yağ gibiydi bi kaç defa götürdüm en son dün sızma kaçağını tesbit edip, durdurmuş. Bugün direksiyonum toros gibi. Direksiyonu sağ sol yaparken Hidrolik motorundan matkap sesi veya minik fan sesi gibi bir ses geliyor.

Öndüzene de girdi araç sizce sorun neden kaynaklıdır? :sinirli

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ustalardan yana bende dertliyim..
başlıkların bana benzemiş :D
lanet olası ustalar ve çırakları :D

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
o sesi hidroliği az ise yapar...hidrolik var ise pompa da sorun vardır, hortumlarında kaçak olabilir

oguztatli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herhangi bir kaçak görünmemekte malesef koskoca osmaniyede bir tane usta varmış bu işi en iyi yapan halimiz duman. İlçede oturuyorum git gel 90 km yol yapıyorum. Yarın fırsat bulursam tekrar gideceğim bunun sıfırı orjinali fiyatı nedir nerden bulunur olmazsa onu alayım 600 tl para verdik 6 bin liralık baş ağrısı yaşadık.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
osmaniyeye gittiydim bi kere...çayları çok acı...arap çayı mı dedilerdi ne :D

ekotron

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Girrrkkk diye bir ses yapiyorsa yag eksiktir. Ona dikkat et. Bide direksiyonun sert olmasi pompa islem yapmazsa olur cunku normalde yumusaktir. Benim esim kullaniyor oyle sert falanda demedi. Belki pompasi degilde direksiyon hidrolik aistemi bozuktur. Hani biz istanbuldayiz burda her yer yapiyor. Ama bir ara sen sokturup gonderiyon o da elindeki yedek saglamlardan gonderiyor diye hatirliyorum. Koc torna bostanci diye arat usta bleki yardimci olurlar bu konuda. Ama tamirciyle beraber 500 lirayi bulabilir masrafi. Iki yil once 350 ye yaptirmistim ben

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
canları cehenneme dostum...
tek dertleri o koca kafalarının içinin amerikan dolarından başka bişi düşünmemesi ahbapp..

:D