R19 Europa 1.4 iRn Bagaj üzerindeki lambaların aydınlatması nasıl yapılablir....

ByManiak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R19 Europa 1.4 iRn Bagaj üzerindeki lambaları kullanmak istiyorum.Alizelerin bazılarında yanıyor Bnmde hoşuma gitti o yüzden denemek istyorm solda Tek duy ve kablo var . sağda yok onu çekerim die düşünyrm Asıl soru Oraya enerji nasıl gelmeli Bu çalşmayı yapan arkadslardan tavsiye Bekliyrom eger Olmaz ise park lambalarından enerji alarak yapmayı denicem yada Fren lambasıının. . . . .şimdiden Teşekkürler....

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
solda duy var sağ tarafa kablo çekip sağğ taraftaki reflektör yuvasının içini kesmen gerek.orjinal duy için oturacağı yuva hazır sen sadece içerideki reflektörü ampülün başı sığacak kadar keseceksin.arka sisleri yakınca yanar ancak frene basınca yanmasını istersen nasıl bir bağlantı yapman gerek elektrik konusunda bilgim olmadığından bişi diyemem.parçacılarda arka sis duyu diye sorarsan bulursun.10 tl civarı.hayırlı olsun

ByManiak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
MAlzemeleri aldım saqoLsun bi arkdasım ücretsiz sundu önüme bir sürü malzeme Tavsiyeni dinlicem sağoL.En yakın zmnda yapıp Resimlerini koyucam

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
önlerde sis varmı?

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende yapmıştım 19'um varken, sağdaki sis yuvasını delerken dikkat ette delmek için kullandığın aleti reflektöre kaçırma az para değil o.Denildiği gibi sol sisten paralel bir hat çekmen yeterli.

ByManiak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ÖnLerde sis yok sis yerine led kullanmayı düşünyrom 3 çipli 10 ar cm ile alt alta yapıcam Arka sis için sol taraftakinde Elektrik gelmiyo duy ampül falan taktm ama enerji yok Sol taraftakini yakmam nasıl mümkün olur.Ön ile arka sis aynı buton mu ?

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ÖnLerde sis yok sis yerine led kullanmayı düşünyrom 3 çipli 10 ar cm ile alt alta yapıcam Arka sis için sol taraftakinde Elektrik gelmiyo duy ampül falan taktm ama enerji yok Sol taraftakini yakmam nasıl mümkün olur.Ön ile arka sis aynı buton mu ?
Aynı buton değil normalde, panelde saatin en solundaki tuş zaten boştur kapak var sadece orda düğme şeklinde.Onun yanındakide arka sislerdir, ilk önce gösterge panelinden kontrol et ışığı yanıyor mu.Benimde bi ara yanmıyordu araya araya sorunu bulduk, bagaj kapağı açılıp kapanırken kabloyu incitmiş ve kablo kesilmiş bu yüzden yanmıyordu, eğer bulamazsanız hatta bir bakın derim

ByManiak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eğer o butonsa ön sis hangi buton yada varmı . Bastğımda gösterge panelinde de yanmıyor dediğin gibi Olmadı onun kablolarını kontrol edeyim.Ben onu ön sis olarak biliyordm

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eğer o butonsa ön sis hangi buton yada varmı . Bastğımda gösterge panelinde de yanmıyor dediğin gibi Olmadı onun kablolarını kontrol edeyim.Ben onu ön sis olarak biliyordm
Ön sislerin düğmesi dışarda satılır geniş çaplı oto parcacılarında bulunmak ihtimali var.Türkiye'de sadece 1.8 RTI'larda sis orjinal olarak kullanıldı haliyle o düğme sadece onlarda var diğer hiçbir europa'da yok :)

ByManiak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamam sagol :D Bugün de 2000000 Km Oldu Hayırlısı :D