R19 Gösterge

ToFF

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar arkadaşlar r19'umda orjinal göstergeleri var turuncu fakat çok sönük ampullerini değiştirsem pırıl pırıl olurmu yoksa çok azmı farkeder

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle Kendinizi;

RENAULT FAN CLUB ÜYE TANITIMLARI

Bölümünde Tanıtırsanız Seviniriz.

Sorunuza Gelince, Takacağınız Ampüle Göre Alacağınız Verim Değişecektir :eyv

ToFF

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
işte bi tavsiyede bulunun lütfen ne tür bişey takarsam pırıl pırıl olur

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
işte bi tavsiyede bulunun lütfen ne tür bişey takarsam pırıl pırıl olur

%99 İhtimal İle Aracınızın Üzerinde Bulunan Gösterge Ampulleri 1.2 Watt,
Benim Size Önerim İse 2 Watt Olacaktır, 2 Watt'ın Altı Olursa Bir Şey Fark Etmez 2 Watt'ın Üzeri Olur İse Yansıtıcıların Erime İhtimali Var.
Piyasada 3 Watt Kullananda Gördüm Ama Hem Çok Göz Alıyor Hemde Dediğim Gibi Yansıtıcıların Erime İhtimali Var :eyv

Edit; Gösterge Ampulleri Dipsiz Ampuldür.

Dip Not; Ayrıca İsterseniz Gösterge Işıklarının Rengini İstediğiniz Renk Yapa Bilirsiniz, İlla Turuncu Kalmak Zorunda Değil.

Son düzenleme:

ToFF

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dostum çok teşekkür ederim tavsiyen için son sorum : tamirciye gidip r19'un ampullerinin göstergelerini değiştiricem ama 2 watt'lıkla desem o bana gereken ampulleri verirmi bide kaç tane ampul almam gerekiyor son olarakta dipsiz ampul falan diyolar onun ne olduğunu bilmiyorum ampulleri alınca nasıl takıcam onları normal ampul gibimi takılıyor ? bide rengi nasıl değiştiricemki ?

Son düzenleme:

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne Demek Aklınıza Takılan Bildiğim Her Konuda Yardımcı Olmaya Çalışırım qw

Oto Elektrikçiye Gittiğinizde Ben Aracımın Gösterge Işıklarını Değiştirmek İstiyorum, Daha Canlı Bir Şekilde Yanmasını İstiyorum Dediğiniz Zaman o Size İlla 2 Watt'lık Bir Ampul Vermeye Bilir Role'li - Sigortalı Bir Sistem Çekmek İsteye Bilir Ama Benim Önerim Yinede 2 Watt Olacaktır. Tam Olarak Kaç Ampül Bulunduğunu Bilmiyorum Lakin Ampulleri Ustanıza Değiştirmenizi Tavsiye Ederim :eyv

ToFF

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dostum ben ustaya değiştirmek istesem ampullerle beraber en az 30tl ister fazla bile ister hatta o yüzden ben kendim yapmak istiyorumda takması zormu acaba bide şu Role-Sigorta dediğiniz ne ?

nurettinipek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dostum ben ustaya değiştirmek istesem ampullerle beraber en az 30tl ister fazla bile ister hatta o yüzden ben kendim yapmak istiyorumda takması zormu acaba bide şu Role-Sigorta dediğiniz ne ?

r19 un gostergelerı sokmek bıraz sıkıntılı ıs elektrıkcının pek ugrasacagını zannetmıyorum ugrassada 30tlden fazla fıyat ıster zaten

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle R-19 larda gösterge yansıtıcıları turuncu renktir altına istediğiniz renkteki ampulu koyun yinede farklı bi renk elde edemezsiniz zamanında R-9umun kadran kağıtlarını üst modelinki ile değiştirip gösterge ampullerini de beyaz renk smd ledli dipsiz park ampulleri ile değiştirmiştim süper olmuştu size de tavsiyem altına ledli dipsiz park ampulu takın beyaz renk ama kaliteli olsun örnek vericek olursak aşağıda verdiğim linki inceleyebilirsiniz...

ModaCar Dipsiz 5 SMD Ledli Park Ampülü 12 Volt Beyaz 0405504 - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
birde zamanın verdiği yıpranmadan kadran kağıtlarının altı ampul sıcaklığı ile islenmiş olabilir ampuller ve yansıtıcıları tozlanmış olabilir onlarıda ampulleri değiştirirken temizlemenizde fayda var