R19 Yakıt Değerleri , Kim Ne Yakıyor ?

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuda Renault 19 araçlarımızın km de kaç kuruş yaktığını belirtelim belirtirken de model ve motoru , km yi girersek iyi olur :eyv

Dün Çanakkale'ye gittim bugün geldim, öncelikle söylemeliyim ki, gitmeyenler kesinlikle gitsinler... görsünler... ayrıca şehir de çok güzel ve sakin ama bi yandan da oldukça hareketli bir şehir, güzel yani baya... bayıldım ben...

Çanakkaleye gitmeden izmirden fulledim lpg'yi, çanakkale girişinde bi daha fulledim, uzun yol, ortalama 100 km/h hızla (90-120) 0,166 lira yaktı.

şehir içinde gezdim, dönmeden çanakkale çıkışında tekrar fulledim, 0,22 lira yaktı,

izmir girişinde bir daha fulledim. ama izmire gelirkende bir çok yere girdim çıktım, onun haricinde düz yolda hızım 120 idi, 90 la neredeyse hiç gitmedim.. 0,21 lira yaktı..

nasıl sizce? gerçi 30 liraya 67 km gittiğim zamanla kıyaslarsam mükemmel kilometreler ve mükemmel fiyatlar ama :D bi kıyaslayayım dedim...

Moderatörün son düzenlenenleri:

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir de dip not :D araba hayatının ikinci en uzun yolunu yaptı :D ilk yaptığı en uzun yol İzmir-Marmaris gidiş gelişti :D
İzmir-Çanakkale ile 2.sefteyi de attı 4 yıl sonrasında :D
artık 3. herhal 2 yıl sonra olur :p

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gayet normal Evren abi bizim arabada Çankırıdan İstanbula dönerken pazar günü 0.20 yaktı.3 kişi+ sabit 140 km/h

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
normal değerler çok değil.bende uzun yolda 170-180 arası yakıyorum sabit 90-100 arası

cilginturk06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet arkadaşlar size yeni alizem ile yaptığım test sonucunu açıklıyorum. 140 km ankarada şehir içi kullanım ve araç 15 lt gaz aldı.yani 10 km yolu 10,07 lt lpg ile yapmışım.sizce bu değer nasıl.

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet arkadaşlar size yeni alizem ile yaptığım test sonucunu açıklıyorum. 140 km ankarada şehir içi kullanım ve araç 15 lt gaz aldı.yani 10 km yolu 10,07 lt lpg ile yapmışım.sizce bu değer nasıl.
Sizinkide gayet normal bir değer

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet arkadaşlar size yeni alizem ile yaptığım test sonucunu açıklıyorum. 140 km ankarada şehir içi kullanım ve araç 15 lt gaz aldı.yani 10 km yolu 10,07 lt lpg ile yapmışım.sizce bu değer nasıl.[/QUOTE

başkan 235 kuruş yakıyor.biraz fazla gibime geldi 200 olsa daha iyi olabilir.tabi buda normal benim europaya yetiştirmek için antreman yaptırıon demi :D

Nemesis

Özgür TURHAN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muhammetin 1.4 R19 u geçen gün 22krş yaktı Ordu-Samsun gidiş geliş... 90 ı geçmessen az yakıyor LPG de... Ama şehir içinde de bayya gezdik sonuç iyi... :eyv

cilginturk06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet arkadaşlar size yeni alizem ile yaptığım test sonucunu açıklıyorum. 140 km ankarada şehir içi kullanım ve araç 15 lt gaz aldı.yani 10 km yolu 10,07 lt lpg ile yapmışım.sizce bu değer nasıl.[/QUOTE

başkan 235 kuruş yakıyor.biraz fazla gibime geldi 200 olsa daha iyi olabilir.tabi buda normal benim europaya yetiştirmek için antreman yaptırıon demi :D

valla ihsancım ben olaya litre cinsinden bakıyorum ki ankarada 100 km de 10,07 litre bence cok normal gibi.uzun yolda düşer illaki.ama sen uzun yol 160-170 yakmısın ş.içi 230 da olsa normal gibi.daha dogrusu litre olarak söylesin herkes.lpg fiyatı her yerde farklı:birde diyelim çok yakıyor ne yapmam lazım.bujiler baskı hep yeni.lpg ayarımı istiyor makine(araba)

MuhammeT

Muhammet ŞAHİN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muhammetin 1.4 R19 u geçen gün 22krş yaktı Ordu-Samsun gidiş geliş... 90 ı geçmessen az yakıyor LPG de... Ama şehir içinde de bayya gezdik sonuç iyi... :eyv

onda şehir içi baya kullanmıştık :D
şehir içi yapmadan çıktığım en son uzun yolda 5 kişi + bagaj 18 krş yaktı araç km de :eyv