R9-R11 Konsol Sökme(Orta konsol sayfa 2)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim 4 tırnağı var yanlarda (2+2).Onları bıçakla kanırtıp açmıştım ben.Ama dikkat et aşağı yukarı oynayan kolların teli çıkıyor fazla zorlarsan.İnşAllah anlatabilmişimdir.

Sadece orta konsolu sökünce taban halısı alınabilir değil mi ?
Ben taban halısı sökecem de :)

keskin80

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kaptan paylaşım için saol. bu hafta bende kalorifer peteği çoğu zaman içeriye sıcak vermiyor kendiliğinden bazen sıcak-bazen soğuk üflüyor.
Ayrıca taban halısını temizleyeceğim bu bilgiler çok işime yarayacak. Yalnız orta konsol sökümü için kenarlarda vida göremedim nasıl sökeceğiz bunu ?

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece orta konsolu sökünce taban halısı alınabilir değil mi ?
Ben taban halısı sökecem de :)
Aynen kardeşim orta konsolu sökünce alabilirsin.:eyv

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kaptan paylaşım için saol. bu hafta bende kalorifer peteği çoğu zaman içeriye sıcak vermiyor kendiliğinden bazen sıcak-bazen soğuk üflüyor.
Ayrıca taban halısını temizleyeceğim bu bilgiler çok işime yarayacak. Yalnız orta konsol sökümü için kenarlarda vida göremedim nasıl sökeceğiz bunu ?
2 adet vida vites körüğünün hemen altında
image00005ua1.jpg

2 adet vida ise sağ ve sol ayak kısmındadır.
image00006it0.jpg

image00007yg4.jpg

Önce vidaları söküyoruz.
Orta konsolda bulunan kumanda düğmelerini,çakmağı,teybi ve saatide çıkartmmız gerekecek.
Bu sebeple ilk önce bozuk para koymak için yapılan küçük gözü tornavidanın ucu ile dışarıya doğru ittiriyoruz.Yan tarafta bulunan otomatik cam ve merkezi kilit butonlarını da arkadan öne ittirerek yuvalarından çıkartıyoruz.Daha sonra en sağda bulunan saatide dışarıya doğru ittiriyoruz.
Kumanda butonları ve saatin bağlantı kablolarını çıkartıyoruz.

foto3rc3fb6.png

Sıra geldi teybi sökmeye.
Eğer teybiniz benimkisi gibi kzıaklıysa öncelikle kızağı çıkartıyoruz.Kızağı konsola tutturmak için metal dişler mevcuttur.Bunları birtornavida yardımı ile geriçekebilirsiniz.Kızağın arkasındaki bağlantı kablolarını söküyoruz.

ÖNEMLİ NOT:Hangi kablonun hangi nesneye ait olduğunu unutmamak için kablolar üzerine etiketleme yapınız.
Aynı şekilde rezistans,arka sis lambası ve flaşör kumanda butonlarını öne doğru itiyoruz ve bağlantı kablolarını çıkartıyoruz.
Kalorifer kumanda kısmını çıakrtmak için geriye doğru ittiriyoruz.Ufak dişler vardır,bunları kırmamaya özen gösterin.Kalorifer kumanda kısmını komple dışarıya çıkartmaya çalışmayın,arkadaki bağlantılarından dolayı gelmez.
image00008bs9.jpg

image00002zl6.jpg

Alıntıdır.(Orta konsolun sökülmesi « MY RENAULT 9)

Bu şekilde sökebilirsiniz.:eyv

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yararlı paylaşımlar için teşekkür ederiz kardeşim

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yararlı paylaşımlar için teşekkür ederiz kardeşim
Ne demek kardeşim bize bir görev verilmiş layığıyla yerine getirebiliyorsam ne mutlu bana.:eyv

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum :)