R9 - r11 tercih ???

YTD_YTD

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese İyi Günler,Öğrenciyim ve Mayıs gibi bir araba almayı düşünüyorum.Bütçem 4500-5500 arası. Üzerine para ekleme şansım yok. Motorsiklet kesinlikle düşünmüyorum. amacım ayağımı yerden kessin,ihtiyacımı görsün ama boş bi araba da olmasın s1.gif yani en azından merkezi kilit vs. olsun istiyorum (parasına değsin yani s1.gif )
Aklımda Flash S var ama o paraya bulabilir miyim temizini bilmiyorum,Flash S olmasa bile en azından 90 model üstü Rainbow , Flash düşünüyorum. Birde Brodwaylar var ama onlarında o paraya ancak 87-88 olanları var. Fairway de çok güzel bi araba ama 6000TL aşağısına bulamadım temizini...
neyse Farkındayım çok uzattım s1.gif Kısacası Hangisini seçmek daha doğru olur... Yardımlarınızı Bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler ...

Ekli dosyalar

• s1.gif
    s1.gif
    169 bayt · Görüntüleme: 0

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
temiz bir fransız r9

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim o paraya orta yollu bir spring alabilirsin.Merkezi kilit springlerde yok ama 40-50 TL arası bir fiyata taktırdınmı mis.:eyv

YTD_YTD

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam aslında bi yandan da öyle düşünüyorum,95 veya üstü bi elektronik ateşlemeli bir spring almak,2-3 ay sonra da çıkmacıdan bi merkezi kilit vs alıp taktırmak..

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet temiz elektrik ateşlemeli spring mis gibi olur. ben de 5 sene spring kullandım 93 model.
2.eli bendim. taş gibi arabaydı. 150 bin yaptım sattım. kışın çok itliyordum ama hala anıları var :D 72 amper akü ve renault toros disbirutoru taktırmıştım biraz daha rahatlamıştı ama benzin çok yakmaya başlamıştı :)
temizinden alırsan sorun olmaz. podyaları çok önemli. full orjinaldi benim araba 30 km hız ile birisi yandan vurdu bana, podya yamuldu değeri sudan ucuz oldu.
ucuz alacam diye uğraşma 1 sene sanayiden çıkmazsın. acele etme biriktir, iyi bir 95 model spring al.
modifiydi, merkezi kilitdi, alarm di vs.. hepsi göz boyama. önemli olan aletin iyi olması unutma

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam aslında bi yandan da öyle düşünüyorum,95 veya üstü bi elektronik ateşlemeli bir spring almak,2-3 ay sonra da çıkmacıdan bi merkezi kilit vs alıp taktırmak..

95 model springi 5500 TL ye temizini vermezler :D
Nerede o bolluk :)

Bende öğrenciyim bende alacam ama Ben Renault 11 1.4 GTS alacam .

Renault R 11 Rainbow 1994 Model 6.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Füme renk - 117614714

Benim göz koyduğum bir Rainbow . Şuanda param yok yaza garanti alcam .

YTD_YTD

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam işte benim derdim de o :) 5500'e hangisini bulabilirim hangisini alabilirim onu bilmiyorum. Birde şu var, 5500'e arabayı alıpta bir o kadar da masraf edeceksem ne gereği var o aracın bana,benim asıl niyetim beni A noktasından B noktasına kadar götürsün,benim başımı ağrıtmasın,böyle bir araç istiyorum. Allahın izniyle R9 yada R11 serisinden bir araç istiyorum ama hangisi daha iyi bir tercih olur onu bilmiyorum :(

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam işte benim derdim de o :) 5500'e hangisini bulabilirim hangisini alabilirim onu bilmiyorum. Birde şu var, 5500'e arabayı alıpta bir o kadar da masraf edeceksem ne gereği var o aracın bana,benim asıl niyetim beni A noktasından B noktasına kadar götürsün,benim başımı ağrıtmasın,böyle bir araç istiyorum. Allahın izniyle R9 yada R11 serisinden bir araç istiyorum ama hangisi daha iyi bir tercih olur onu bilmiyorum :(

Benim tavsiyem 88-92 Model arası 1.4 GTS ve Rainbowdan yana .
FFlashta olabilir hani .

Başta dikkat etmek gerekenler ;
Yakıt sistemi 1 ( Karbüratör , filtre kazanı , filtre , filtre borusu )
Yakıt Sistemi 2 ( LPG Beyni , flaş mikser )
Ateşleme sistemi ( Sübab ayarı , buji ve kablosu , tevzi makarası , distribütör, akü , şarj dinamosu , marş dinamosu )

R-9/11 lerin can damarı karbüratördür . Bu parça düzgün çalışıyorsa , bir kaç ayar ile uygun yakıt ile binilir .
Filtre kazanı karbüratöre sıkıca bağlanmalı , vidaları tam tutmalı .
Filtre borusu kesinlikle olmalı ve kazanın azı komple bantlı olmamalı ( eğer komple bantlıysa o araba alınmaz çok yakar )
LPG beyni , mümkünse beyini sıfır alınmış bir araba denk getirin , regülatör zamanla bozuluyor .
Flaş mikser , flash mikser kazana iyice yapışmalı karbüratör hava almamalı .

Sübab ayarı , düzgün bir ayar ile en az yakan R-9/11 i elde edersin .
Buji ve buji kabloları değişmediyse hemen değiştir . Ayrıca distribütör içinde tevzi makarasını değiştir .

Şarj dinamosu ve marş dinamosu zamanla revizyon isteyebilir , düzgün bir Renault 9 / 11 de şarj ve marş dinamosu haricinde bakım yaptıracağını sanmıyorum . Çünkü bakım yapılacak parça yok .

Alt takımda zamanla rulmanlar uğultu yapabilir .

Ben seneye okula gidiş geliş yapacam totalde 2000 km yol yapacam :) Bakalım 2000 km de bana ne masraf çıkaracak . Korkuyorum almaya :)
Olmassa zaten Megane II ile gidiş geliş yapacam . R-11 alıp babama bırakacam . :D

YTD_YTD

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
işte benim babamda araba yok sorun orda :D o yuzden hem benim işimi hemde ailemi de idare edecek bir araba arıyorum, en ideali R9/R11 :)

YTD_YTD

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada bilgilendirmeleriniz için de çok teşekkürler :)