R9 Sağ Tavan Lambası Aktif Edilmesi

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilindiği üzere renault 9'larda sağ tavan lambası yok.Ama aktif edilmesi çok kolay.Önce tavan lambasının takılacağı yeri kesiyoruz.(zaten izleri var.)Daha sonra renault 11'lerde bulunan tavan lambası fişini alıyoruz.Taktıktan sonra sağ kapı müşüründen gelen kabloyu da sarı kabloya bağlıyoruz.Diyelim ki o fişten bulamadık.O zaman da kendimiz 3 adet kabloyu çekebiliriz.İşlem tamam.Projeyi gerçekleştiren @TCMEGANE Nedret abidir.Kendisine çok teşekkür ediyorum.Gerçekten faydalı bir uygulama.Buyrun fotolar:
adszrdk.jpg
adsz1yk.jpg

adsz2fn.jpg

adsz3ug.jpg

adsz4j.jpg

Son düzenleme:

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Komplesine sol ön kapıdan hat çeksek olmaz mı ? Hani ilerde yaparım :) ( Komple derken arkalarda dahil )

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Komplesine sol ön kapıdan hat çeksek olmaz mı ? Hani ilerde yaparım :) ( Komple derken arkalarda dahil )
Kardeşim komple kablo çeksen sıkıntı olur kanaatindeyim.Kısa devre vs yapma olasılığı yüksek ki bizim araçların elektrik tesisatı genelde yorgun oluyor.Bence bu projeyi başarırsın sen.Ama arkalara tabi ki önlerden çekeceksin eğer yapmak istersen.Sağ arkaya sağ önden,sol arkaya sol önden yani.:eyv

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka taraf karanlık kalmıştı bende dayanamayıp sol lambadan arkaya kablo çekip led döşedim.:)
033qu.jpg

ugurkrdg42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gercekten guzel fikirleriniz var ben de led le isigi arttirmak istiyorum da solsaki tavan lambasi nasil cikarilir yardimci olacak varmi ordaki kablolara baglamayi dusunuyorum

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gercekten guzel fikirleriniz var ben de led le isigi arttirmak istiyorum da solsaki tavan lambasi nasil cikarilir yardimci olacak varmi ordaki kablolara baglamayi dusunuyorum

Teşekkürler. Düz tornavidayı döşemeyle tavan lambası arasına sokup çıkartabilirsiniz. Kablolarıda lambanın ayaklarına bağlayın. Pembe kabloya bağlarsanız kapılar açıldığında, siyah kabloya bağlarsanız hep yanar.(Bu söylediklerim eksi tabi) Ortadaki kırmızı artı ve devamlı elektrik var onda.:eyv

ugurkrdg42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesekkurler ilginie herkes cikarmaya calisirken kirildigindan bahsetmis onun icin cekindim acikcasi