R9'a Hava Filtresi Takılırmı?

cemalg71

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lpg Fazla havayı sevmez orjinal kapağına bağladığınızda açık hava filtreniz fazla ses yapmayacaktır . O nedenle takılmaz demişlerdir ;)

Ben benzinle kullanırım İlla denemek istiyorum diyorsan aşağıdaki gibi yapmalısın Gaz ile çalıştırmak istiyorsan toros lara yapılan karburatöre delik açma işlemini yaptırabilirsin.

k74_r11_filtro_tubo.jpg
Anladım teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.Benzinde her zaman kullanmam imkansız haftada 1 gün felan benzin kullanıyorum motorun sağlığı için. Oda bi işimize yaramaz. Karbüratör delme işlemi nasıl oluyor? İnternetten biraz araştırdım gazı direk karbüratöre veriyolarmış onun gibi bişeymi yoksa farklı bi konumu?

cemalg71

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni konu açmama gerek varmı bilmiyorum buraya yazıyım cevaplarsanız sevinirim. Enjeksiyonlu arabalarda oluyo galiba arabanın deviri sonuna dayayınca kesiciye girme olayını broadwaya yapabilirmiyiz? Korna rolesinden başka yolu varmıdır?

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Yeni konu açmama gerek varmı bilmiyorum buraya yazıyım cevaplarsanız sevinirim. Enjeksiyonlu arabalarda oluyo galiba arabanın deviri sonuna dayayınca kesiciye girme olayını broadwaya yapabilirmiyiz? Korna rolesinden başka yolu varmıdır?

Enjeksiyonlu arabada olur onlarda hava yakıt dengesini ayarlayan sensörler var. Karburatörlüde hava yakıt karışımını hem benzin için hem gaz için ayarlamak zor. bence orjinalliğini bozmayın illa ses istiyorsanız egzoz değiştirin