Race Mode - Multisense

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Talismanlarımızda Mulstisense sisteminde 5 tane sürüş modu var biliyorsunuz . RS modellerine özgü olan Race Mode 'u merakımdan aracıma yükledim. Yükleme sonrası Eco modu gitmiş , yerine Race modu gelmişti . Race mod ile sürüşte dikkatimi çeken konular ; araç tepkisi biraz daha keskin , vites geçişleri biraz daha hızlı ve biraz daha yüksek devirde atıyor gibi hissettim ama psikolojik olabilir , çünkü aracımdaki RS monitorle yaptığım bazı ölçümlerde 0-100 hızlanma vs gibi değerlerde pek farklılık göremedim. Sanki bu mod Renaultun orjinal RS modellerinde motorun ve aracın özellikleri ile iş yapıyor gibi geldi bana. En kötü yönü de aracımda amortisör ayarlarındaki comfort modu gitmiş olmasıydı yani aracın amortisörleri her zaman için sert pozisyondaydı. Bir de race moda aldığınızda ESP yi komple kapatıyor ve ekranda ışığı yanıyor Aracın Comfort süspansiyonundan vazgeçmek istemediğim için Race mode özelliğini için yaptığım değişiklikleri eski haline getirerek aracı eski haline getirdim. Bu tecrübemi de sizlerle paylaşmak istedim . Normalden farklı olan ayar ekran görüntülülerini aşağıda bulabilirsiniz.

Gjmjte.jpg

Tq59pH.jpg

VD1ycc.jpg

R9eqwY.jpg

yyZds2.jpg

DVprkl.jpg

m1gAUS.jpg

RbOwes.jpg

W7lIvR.jpg

Son düzenleme:

jb1985

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değişik bir deneyim olmuş. Peki rs modu yükleyince gösterge ekranı da rs ekranı gibi oldu mu ?
Yada gösterge panelini hiç rs megane 4 deki gibi değiştirebildiniz mi ?

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Değişik bir deneyim olmuş. Peki rs modu yükleyince gösterge ekranı da rs ekranı gibi oldu mu ?

Selam , ekran aynı kaldı aşağıdaki resimde ekran RS Modda . Sadece sağ üstte ESP lambası devreden çıktığı için direk yanıyor rs mode geçtiğiniz anda.

VD1ycc.jpg

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Rs gösterge paneli ile değiştirmediğiniz sürece olmaz maalesef.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Selam , ekran aynı kaldı aşağıdaki resimde ekran RS Modda . Sadece sağ üstte ESP lambası devreden çıktığı için direk yanıyor rs mode geçtiğiniz anda.

Bu arada bir düzeltme yapayım yanan lamba ESP değilmiş . ESP yi kapatıyor ama , ekranda yanan ışık Acil Durum Aktif Fren İkaz lambasıymış, aktif freni de devredışı bırakıyor bu durumda .

VD1ycc.jpg