Radyator kacak onleyici

ekotron

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Basima gelen bir olay size dr fikir verir diye dusunuyorum. Radyatotumde ince bir kaxak vardi. Arac beymenclub olunca radyatorude 300 lira civari. Bende kinyasal ile cozmek istedim . Arastirdim biraz ne yapabilirim diye.radyator kacak onleyici varmis.bende gittim ondan aldim iki kutu. Bir tanesini doktum. Bir hafta kadar kullandim baktim hala nem olayi var orada. Ikinci kutuyuda doktum. Bayagi kesildi sonra. Neyse o arada da istanbula kar yagdi. Ben aracin kalorifer moyorunu calistiriyorum bir turlu isitmiyor. Motor termostati aciyor ama hala cok ilik. Neyse aslinda alirken bir kac yere sorduydum. Abi kalorifer radyatorunu tikiyor demisti. Aldigim yerde yok abi oyle sey ustunde bile yaziyor dedi. Aslinda bile bile sobelendik gibi birsey. Tamicime gittim dedim napalim dedim . Dusunduk komple suyu bosaltalim ilaci disari atalim dedik. Sonrada sogutma sistemi temizleyiciler var onunla deneyelim acmayi dedik. O arada da yolda kalorifer temizleme isi yapan bir yer vardi oraya sordum acar abi yuzde doksan acar herhal dedi acamazsa petegi patlatir degistirmen gerekir dedi. Ucrete seksen lira dedi. 50 ue pazaralik ettik ama denwyelim oyle geliriz dedim. Neyse aracin suyunu bozsaltip direk ceame suyi koyduk acici ilactan doktuk. Yarim saat gezdik falan. Motor fan acti. Aracin fanida sonuna kadar acik. Geldim dukkana iki defa daha suyu komple deistirsikten aonra antifirizli su koyduk. Simdi petek bayagi acildi. Bayagi isitiyor ama ilk aldigim kadar degil hala ama zamanla daha cok isiniyor. ANLAYACAGINIZ ARKADASLAR UCUNDAN DONDUK. O PETEGIN DEGISMESI BAYAGI KULFETLIYMIS. KOMPLE GOGUSU SOKUYORLARMIS. 600 LIRAYI BULUYORMUS. SIZ SIZ OLUN DENEMEYIN DERIM SONRA ARACIN ICINDE USURSUNUZ. BIZDEKI MOTOR RADYATORUNUN TAMIRIDE OLMUYORMUS. YAN KAPAKLARI PLASTIK DIYE. USTAYLA KONUSTUM . BIR GUN SOKUP TEST EDECEGIZ NERDEN KACAK VAR DIYE. ORAYA DEMIR TUTKAL VAR ONDAN SURECEGIZ. BIRDE ONU DENEYECEGIZ. USTAMA SORDUM BORCUM NE KADAR 10 LIRA VER ABI NE YAPTIKTA DEDI. BEN SADECE SU DEGISTIM DEDI. Ayni ustaya gitmenin faydasi da bu. Gerci sirf onun icin baska ilceye geciyorum. Benim basima bu geldi arkadaslar.

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun, radyatörde delik varsa ve delik olan yer biliniyorsa sunfixin aqua adlı bir macunu var tavsiye ederim.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geçmiş olsun ucuz atlatmışsın...

ekotron

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun, radyatörde delik varsa ve delik olan yer biliniyorsa sunfixin aqua adlı bir macunu var tavsiye ederim.

Bakirla plastigin birlestigi yerden tirnakli olan yerden geliyor sanirim. Birlesim boslugindan galiba

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun, eğer sunfix uygulayacaksan tertemiz ve kur olmalı. Birde karıştıktan sonra bir kaç dakika içinde uygulanmalı. Kolay gelsin.

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun
Ben de yaşadım aynı olayı. Antifiriz koyunca radyatör hafiften kaçırmaya başladı, sonra kaçak ilacından aldım aynı şekilde. Radyatör sızdırmaz oldu ama kalorifer tıkandı bu sefer.Isıtmaz oldu arabayı kış günü. Sonra Radyatör temizleme makinesi varmış ona bağlatıp temizlettim güzelce, suyunu da değiştirdik. Şimdi güzel ısıtıyo.

Radyatörü su kaçıran arkadaşlar delik tıkayıcı ilaçtan atarken 2 kere düşünün. İlla atıcam diyorsanız da kalorifer tarafını kapatın borularını sökün bişey yapın oraya ilaçtan gitmesin, uğraşırsınız sonra :loll

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
En temizi Gidin radyatörü sıfır alın ve takın ne diye kaçak kapatıcı kullanıyorsunuz ki. Yarın bir gün yine bir kaç yerinden sızdıracak yine kurtulamayacaksınız. + Conta yakmaya kadar götürebilir bu delik tıkayıcı işi.. hem zamandan hem boş yere masraftan kurtulursunuz.

ekotron

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En temizi Gidin radyatörü sıfır alın ve takın ne diye kaçak kapatıcı kullanıyorsunuz ki. Yarın bir gün yine bir kaç yerinden sızdıracak yine kurtulamayacaksınız. + Conta yakmaya kadar götürebilir bu delik tıkayıcı işi.. hem zamandan hem boş yere masraftan kurtulursunuz.

300 lira radyator +iscilik olunca mecburen denemek istedik

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kacak tespit icin florasan sivilar var. Bir kapak atip belli süre sonra mor ışık ile bakiyorsunuz kaçak noktalari sapsarı parliyor. 100 tl lik bir sivi ile 10larca test yapilir. Sanayideki usta dediklerimiz niye kullanmaz bunlari bilmem. Hep kara düzen

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu