Radyo kodu problemi

gülhan gül

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Aracımla ilgili bir sorunum var.Bir haftadır aracım sık sık radyo kodu istiyor. Daha önceden lpg montajı sırasında akü sökülmüştü o zaman şifreyi almıştım servisten de her sorduğunda giriyorum neyseki. Aracı yoğun kullanıyorum o yüzden günlük soruyor nerdeyse.aracım ClioIV icon.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aklıma iki sebep geliyor.

1- Çakmaklığın çakmak kısmını çıkartıp çakmaklık yuvasını kontrol etmek lazım. Çakmaklıkta herhangi bir cihaz kullanırken kalan metal parça veya iletken bir madde sigortasını yakmış olabilir. Cihazların içinde 2 tane +12v kablo gelir 1 tanesi teyp içindeki şifrenin hafızadan silinmemesi için sürekli aktifdir diğeri ise kontağı açtığınızda aküden asıl yükü çekip teybin çalışmasını sağlar. Eğer sürekli olanda problem varsa siz her aracı çalıştırıp radyoyu açtığınızda şifre soracaktır. Sigorta panelinde patlamış bir sigorta var mı kontrol edin bence.
2- Aracınızda yaptırdığınız herhangi bir işlemde (LPG bağlantısı + ses sistemi+ kamera bağlantısı vb gibi...) bağlantı yanlış yapılmış olabilir ve yukarıda bahsetmiş olduğum kablolardan yanlış olanından hat alınmış olabilir.