ÇÖZÜLDÜ Rastgele takılan devir saati

puHu

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Arkadaşlar Renault 9 broadway sahibiyim. Kontağı çevirdiğim anda devir saati ibresi hemen 7ye gidiyor. Öylece kalıyor. Bazen bi kaç dakikalığına düzeliyor sonra yine aynı şey 7de kalıyor kontağı kapatınca yine sıfıra iniyor. Sorun nedir acaba söktüm taktım ama bişey anlamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

ADMİN

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Dışardan elektrik alıyor, tesisata bakmak lazım...

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Araç eski model, kilometre göstergesinde ve devir saatinde ki soğuk lehimleri kontrol ettirin gerekirse lehimleri yeniletin...

puHu

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Çözdüm arkadaşlar. Gösterge panelini komple söktüm ne kadar lamba varsa hepsini temizledim devre kartını da nazikçe temizledim devir saatini yıldız tornavida ile açtım içinde küflenen yerler vardı oraları da temizledim ve içinde sınırlı dönen mekanizma var onu da başa getirip devir saatinin ibresini iğnesine taktım şükür çalıştı.

• Beğen
Tepkiler: *USTA ve Uğur

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Çözdüm arkadaşlar. Gösterge panelini komple söktüm ne kadar lamba varsa hepsini temizledim devre kartını da nazikçe temizledim devir saatini yıldız tornavida ile açtım içinde küflenen yerler vardı oraları da temizledim ve içinde sınırlı dönen mekanizma var onu da başa getirip devir saatinin ibresini iğnesine taktım şükür çalıştı.
Tamirciye gitmeden sorunu çözmüşsün tebrikler...