Renault 11 patlatma sorunu

drop

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar benim aracımda bir patlatma sorunu var bujiler, buji kabloları,distribütör kapağı,tevzi makarası ve ateşleme bobini degiştirmeme rağmen düzelmedi.sabahları çalışmasında hiç sorun olmuyor çalıştıktan sonra gaz yememe gibi bazı şeyler yapıyor.fakat motor ısınıp fan açtıktan sonra herşey normale dönüyor patlatma kesiliyor aracın rolantisi normale dönüyor sizce bunu neden yapar.

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoşgeldin aramıza. Önce aracın suyunu bi kontrol et eksilmişse ekle sonra yine yaparsa lpg mikserini temizlet. Büyük ihtimal miksere su girişinde sıkıntı var.

drop

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoşgeldin aramıza. Önce aracın suyunu bi kontrol et eksilmişse ekle sonra yine yaparsa lpg mikserini temizlet. Büyük ihtimal miksere su girişinde sıkıntı var.

hoşbulduk. dediginizi yapıp yeniden bilgi vericegim tşk ederim.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
hoşbulduk. dediginizi yapıp yeniden bilgi vericegim tşk ederim.

mixer çift çıkışsa teke çevir bence......

akn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar benim aracımda bir patlatma sorunu var bujiler, buji kabloları,distribütör kapağı,tevzi makarası ve ateşleme bobini degiştirmeme rağmen düzelmedi.sabahları çalışmasında hiç sorun olmuyor çalıştıktan sonra gaz yememe gibi bazı şeyler yapıyor.fakat motor ısınıp fan açtıktan sonra herşey normale dönüyor patlatma kesiliyor aracın rolantisi normale dönüyor sizce bunu neden yapar.
aynı sorun benim aracımda da olmaya başladı çözümünü buldunuz mu acaba?

muhammed bıyık

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence silindir kapagı contası yanmışta olabilir en basit 2 yolu var sabah marşa basarken eger su kabına hava verirse conta yanık veya ilk marşa basılır calıstırmadan yada2 dk sonra istop edip bujiler sırayla sökülüp bakılır su veya beyazlama varmı diye

drop

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun benim aracımda da olmaya başladı çözümünü buldunuz mu acaba?

baktırmaya zamanım olmadı kış şartları nedeniyle aracı yerinden de oynatamıyorum bi kaç kişiyle görüştüm antifiriz koyduktan sonra bu problem oluştuysa termostat arızalanmış olabilir diolar. yada daha önce yazılmış olan gibi lpg mikseri tıkanmış olabilir dediler.şuan ben baktıramıyorum araca

drop

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracıma sonunda baktırdım tüp beyninde veye termostatta bişey çıkmadı ateşleme bobinin altında bulunan modüle giren kablolarda sorun çıktı tam olarak ateşlemeyi geçirmediginden dolayı patlatma yapıyormuş kabloları düzelttirdim şimdi hiç bir sıkıntı yok yakıt olarak bile tasarruf saglamış durumdayım

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Aracıma sonunda baktırdım tüp beyninde veye termostatta bişey çıkmadı ateşleme bobinin altında bulunan modüle giren kablolarda sorun çıktı tam olarak ateşlemeyi geçirmediginden dolayı patlatma yapıyormuş kabloları düzelttirdim şimdi hiç bir sıkıntı yok yakıt olarak bile tasarruf saglamış durumdayım

güzel haber sorunun böyle çözülmüş olmasına sevindim:eyv

cengizkhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendede ayni sorun var bide ben baktiriyim ona 😃