Renault 12 otomatik vites nasıl olur?

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault 9 Otomatik Vites Şanzumanı Bence Uyabilir R12'ye Uygulanırsa Çok Güzel Olur :eyv

bthn00

Batuhan Arallı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya şu türkiyede 1 tane gordini var :) kimsede çıkıp r12'yi gordini tipi yapmadı..

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuda seni destekliyorum Abi

SAMSUNG S4 Cihazımdan Tapatalk 2 İle Gönderildi

ömer61

Ömer PANCAR, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault 9 Otomatik Vites Şanzumanı Bence Uyabilir R12'ye Uygulanırsa Çok Güzel Olur :eyv
kaan kardeşim bu düşünceni başkalarındanda duydum ama teknik olarak uyarmı diye kimse kesin bişey söylemedi. araştırma imkanın varsa haber bekliyorum senden :eyv

ömer61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya şu türkiyede 1 tane gordini var :) kimsede çıkıp r12'yi gordini tipi yapmadı..
ben çok istedim fakat inanın maliyetler çok yüksek.. 35,40 bin tl civarı:soru.. bu paranın geri dönüşüde mümkün değil çünkü bu paralara satılmuş gordini duydunuzmu?.. birebir gordini yapmak yerine mekanik aksamı hariç benzetmek daha uygun olabilir

ömer61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuda seni destekliyorum Abi

SAMSUNG S4 Cihazımdan Tapatalk 2 İle Gönderildi
eyvallah kubilay.. fransadan orjinal otomatik 12 şanzımanı bulursam getirteceğim fakat benim arabaya yada en kötü ihtimalle başka bir projeye kullanma fikride mümkün.

bthn00

Batuhan Arallı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben çok istedim fakat inanın maliyetler çok yüksek.. 35,40 bin tl civarı:soru.. bu paranın geri dönüşüde mümkün değil çünkü bu paralara satılmuş gordini duydunuzmu?.. birebir gordini yapmak yerine mekanik aksamı hariç benzetmek daha uygun olabilir
yok be ömer abi aksam falan hiç gerek yok onlara dıştan gordini mavisi + beyaz şeritler bırak aksamlar stock kalsın benim dediğim o tüm aksamlar bi yana ben dış görünüşten bahsediyorum :)

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyvallah kubilay.. fransadan orjinal otomatik 12 şanzımanı bulursam getirteceğim fakat benim arabaya yada en kötü ihtimalle başka bir projeye kullanma fikride mümkün.

İnş Abi bizlerde senin son projeni sabırsızlıkla bekliyoruz.

Şimdiden kolay gele.

HUAWEI-U8850 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

utku

Utku GÜLOĞLU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buyur kardeşim otomatik şanzımanlı R12 Teknik Özellikteri, yardımcı olur belki..:eyv

RENAULT12-medium-2038_1.jpg

RENAULT 12 (1969 - 1980) Description & History

The successor of Renault 18, Renault 12 was officially introduced on the market in 1969 and was available in two body styles, a 4-door sedan and a 5-door estate. Praised for its low fuel consumption and for the spacious interior, Renault 12 was rebadged or served as the basis for multiple other car models around the world, including Romania and Turkey when it was also known as Dacia 1300 and Renault-Oyak. Renault 12 was available in two engine configurations, a 1.3-liter which developed 54 and 60 horsepower respectively, combined with a 4-speed manual transmission.

COMPARE WITH: pick brand...ACURAALFA ROMEOARIELAROASTON MARTINAUDIBENTLEYBMWBRISTOLBUFORIBUGATTIBUICKCADILLACCATERHAMCHEVROLETCHRYSLERCITROENDACIADAEWOODAIHATSUDMCDODGEDONKERVOORTFERRARIFIATFISKERFORDFSOGEELYGMCGTA MotorHINDUSTANHOLDENHONDAHUMMERHYUNDAIINFINITIISUZUJAGUARJEEPKIAKOENIGSEGGKTMLADALAMBORGHINILANCIALAND ROVERLEXUSLINCOLNLOTUSMahindraMARUSSIAMARUTI SUZUKIMASERATIMAYBACHMAZDAMCLARENMERCEDES BENZMERCURYMGMINIMITSUBISHIMORGANNISSANOLDSMOBILEOPELPAGANIPANOZPEUGEOTPONTIACPORSCHEPROTONQOROSRAM TrucksRENAULTROLLS ROYCEROVERSAABSALEENSAMSUNGSANTANASATURNSCIONSEATSKODASMARTSPYKERSSANGYONGSUBARUSUZUKITATA MOTORSTESLA MOTORSTOYOTATVRVAUXHALLVOLKSWAGENVOLVOWIESMANNZENDER
SEE ALSO: OTHER ENGINES · PHOTO GALLERY

[h=2]Technical Specifications
icon-engine.png
[/h][h=2]RENAULT 12 1.3 AUTOMATIC (1969 - 1980) DIMENSIONS, GROUND CLEARANCE, FUEL, ACCELERATION[/h][h=3]GENERAL[/h]CYLINDERSL4DISPLACEMENT1289 cm3POWER45 KW @ 5500 RPM
60 HP @ 5500 RPM
60 BHP @ 5500 RPMTORQUE67 lb-ft @ 3500 RPM
91 Nm @ 3500 RPMFUEL SYSTEMCarburetorFUELPetrol
[h=3]PERFORMANCE[/h]TOP SPEED-ACCELERATION 0-62 MPH (0-100 KPH)-
[h=3]FUEL CONSUMPTION[/h]CITY-HIGHWAY-COMBINED-
[h=3]TRANSMISSION[/h]DRIVE TYPEFront Wheel DriveGEARBOXAutomatic, 3 Speed
[h=3]BRAKES[/h]FRONTDiscsREARDrums
[h=3]TIRES[/h]TIRE SIZE-
[h=3]DIMENSIONS[/h]LENGTH171 in OR 4343 mmWIDTH64.5 in OR 1638 mmHEIGHT56.5 in OR 1435 mmFRONT/REAR TRACK51.7/51.7 in OR 1,313/1,313 mmWHEELBASE96 in OR 2438 mmGROUND CLEARANCE-CARGO VOLUME-CD-
[h=3]WEIGHT[/h]UNLADEN WEIGHT2061 lbs OR 935 kgGROSS WEIGHT LIMIT-

ömer61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok be ömer abi aksam falan hiç gerek yok onlara dıştan gordini mavisi + beyaz şeritler bırak aksamlar stock kalsın benim dediğim o tüm aksamlar bi yana ben dış görünüşten bahsediyorum :)
aynen dediğin gibi:eyv amaç şu olmalı gordini'ye dış görünüşü benzesin birazda motorda ufak tefek oynamayla 20 ,30 bg lik bir artış oldumu yeter diye düşünüyorum... birebir orjinallikte gordiniyi topla 40 bin tl harcayıp süreceksin ve hevesin geçecek eee sonra bu paralara kime satacan, zaten satabilende yok öyle olsa herkes yurt dışınndan gordini getirip yada toplayıp satmaya başlardı dimi ama:eyv

Son düzenleme: