Renault 19 1.6 RNE SİLECEK MEKANİZMASI SORUNU

kafkaskartalı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar benim aracımda şoför tarafında ki silecek çalışmıyor.
Diğer taraf sıkıntısız bir şekilde çalışıyor. (silecek motoru sağlam )

Yapılan düzeltmeler;
1-ilk önce kendim silecek demirinin kafasındaki somunu sıktım bir gün sonra tekrar bozuldu
2- somun sıkı iken silecek kolu bağımsız bir şekilde hareket ediyordu. Silecek kafası alt taraftan dişli sıyırıyor anladığımı kadarıyla. Ustaya götürdüm silecek mekanizmasını söktü ( kaloriferi ve klima gazının olduğu yeri sökmeden :dans) çok zor oldu. adam klima gazı kaçmasın diye onları sökmeden çıkardı. Sonra mekanizmayı yağladı görmedim ama mekanizmanın hareketli kısmında bir iyileştirme yaptı. Tamam dedi hiçbir sıkıntı olmaz artık dedi. 1 ay dayandı. Yeni mekanizma sordum motoruyla satarız dediler 150 tl fiyat biçtiler. Ama ustam mekanizman iyi değişime gerek yok demişti. Ama yine arızalı

Yağmur yağmasın diye dua eder oldum :sinirli

Değerli arkadaşlar bu mekanizma pek bulunan birşey değil İstanbul kartal oto sanayide 6 dükkan gezdim 1 yerde buldum.

Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Bu sıkıntıyı yaşayan var mı?

halimaduy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tanıdığım r19 unda aynı problem vardı dişli sıyrılmış yani 30 tl tuttu somunlar değişti sadece o kadar masrafa gerek yok abartmış usta

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tanıdığım r19 unda aynı problem vardı dişli sıyrılmış yani 30 tl tuttu somunlar değişti sadece o kadar masrafa gerek yok abartmış usta

herşeyin çaresi sensin maşallah cuma görüşürüz inşaallah :)

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Silecek kolunun içindeki dişler aşınmıştır. Kolu değiştirin düzelir.:eyv

kafkaskartalı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen dediğiniz gibi oldu. Bugün silecek kollarının demirlerini değiştirdim 10 numara oldu

asalman84

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bende 1999 model 1.6e rte alize hb var. Ön silecek sadece son kademede çalışıyor. Arka silecek çalışmıyor ama arka motoru söküp, temizleyip sileceği en alt noktada geri takmıştım. Arka sileceği çalıştırdıkça hiçbir oynama olmadı ama bagajı her açıp kapatmamda biraz biraz yukarı çıktı ve şu an en üst noktada. Rölede sorun vardır diye düşündüm, değiştirdim ama hiçbirşey değişmedi. Aldığım rölede mi bozuk acaba?