Renault 19 1.6e Motor

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
Merhabalar. 98 model rne alize R19 um var. 313 bin 500 km'de. haftada 250-300 km arası yol yapıyor araç. Göstergesinde problem var. Araçta benzin olmamasına rağmen kafasına göre var gibi gösteriyor ama benzin yoksa sarı ışığı yakıyor. Benzin çeyrek depodan azsa doğru göstermiyor çeyrek depo ve üstünü doğru gösteriyor. Şamandıra mı bozuk yoksa göstergede elektriksel sıkıntı mı var? farları yakınca hararet ve benzin ibresi yükseliyor kapatınca geri eski halini alıyor. hangisi doğru bilmiyoruz. Göstergesi bozuk sandığımız için yağ lambasını ciddiye almadık. Arabayı da yeni almıştık yağ ışığı yanık halde gezdik bayağı. Motor dizel gibi çalışmaya başlayınca şüphem üzerine yağ çubuğunu çektim bir gram yağ yoktu. Motor kitlemeden yağ aldım geldim yağ ekledim. Çok şükür sağlam. Bu olay ağustosta oldu. Ancak içeriyi çizmiştir ki yağ yakması her geçen gün artıyor. bujiler 1000 km dayanmıyor bir litre yağ bin km dayanmıyor. Çare motor açılacak.
Performansı da gün geçtikçe düşüyor gibi hissediyorum. Hatta video çektim buraya bırakayım bu arabanın geçmişine göre yorum yapmanızı rica ediyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=teXtlB75cek
Yolda hafif yukarı eğim var. Videodaki halinde hava alma sorunu vardı. borular tam oturtulmamıştı.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Göstergesi bozuk olmalı bir yerde kısa devrede olabilir. Şamandira olsa far yakınca gösterge değişmez.

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
Göstergesi bozuk olmalı bir yerde kısa devrede olabilir. Şamandira olsa far yakınca gösterge değişmez.
cevap için teşekkür ederim hocam. rektefeden sonra müsait bi zaman yaptırırım, takıntılıyım ufak şeylere.