Renault 19 1.6e Vites Geçmiyor

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
Park halindeydi, çalıştırdık. geri geri çıktık. 1e taktık ilerledik. 2ye atacaktık. olmadı. hiçbir vitese geçmedi sadece 5 hariç.
sorun nedir yolda kaldık park ettik kenara
not: araç çalışırken de aynı istop halindeyken de.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun baskı balata da kaçırma varmıydı?

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
teşekkürler. baskı balata sapasağlam. yeni sayılır hatta. düne kadar hiçbir problem yoktu. bugün de park halindeyken geri vitese takıp geri gittik ardından 1e taktık devam edip 2ye takacaktık geçmedi. sadece 5. vites sağlam. ustanın birisiyle görüştüm. şanzıman alt kapak açılacakmış.
arabanın altını vurmadık şehirde yaşıyoruz köyde değiliz. asfalttan çıkmıyor yani.
bakalım yarın ola hayrola. sonuçları yazarım, başına gelen olursa faydalanır.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler. baskı balata sapasağlam. yeni sayılır hatta. düne kadar hiçbir problem yoktu. bugün de park halindeyken geri vitese takıp geri gittik ardından 1e taktık devam edip 2ye takacaktık geçmedi. sadece 5. vites sağlam. ustanın birisiyle görüştüm. şanzıman alt kapak açılacakmış.
arabanın altını vurmadık şehirde yaşıyoruz köyde değiliz. asfalttan çıkmıyor yani.
bakalım yarın ola hayrola. sonuçları yazarım, başına gelen olursa faydalanır.
Gelişmeleri bekliyoruz

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
bugün öğlene doğru aracı sanayiye bıraktım. biraz kalabalıktı hemen bakamayacağını söyledi. 2 saat sonra usta aradı. şanzıman alt kapağı sökülmeden halletmiş.
bu araçlar mandalla geri vitese geçiyor. geri viteste takarken mandalı çektiğimiz gibi geri vitesten çıkarırken de mandalı çekmemiz lazımmış. biz direk çekiyorduk.
geri vitesten çıkarırken mandalı çekmeden çıkarıp bire taktığımız için çift vitese geçmiş.
Anlamadığım nokta 5. vitese sorunsuz geçiyordu. zaten sanayiye 5. viteste götürdüm.
neyse ki 30 TL'ye halletmiş olduk.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok güzel haber özellikle sonunda yazdığınız. Geçmiş olsun

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
sağ olun teşekkür ederim

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
bugün öğlene doğru aracı sanayiye bıraktım. biraz kalabalıktı hemen bakamayacağını söyledi. 2 saat sonra usta aradı. şanzıman alt kapağı sökülmeden halletmiş.
bu araçlar mandalla geri vitese geçiyor. geri viteste takarken mandalı çektiğimiz gibi geri vitesten çıkarırken de mandalı çekmemiz lazımmış. biz direk çekiyorduk.
geri vitesten çıkarırken mandalı çekmeden çıkarıp bire taktığımız için çift vitese geçmiş.
Anlamadığım nokta 5. vitese sorunsuz geçiyordu. zaten sanayiye 5. viteste götürdüm.
neyse ki 30 TL'ye halletmiş olduk.
Bununla geçmiş olsun. Bu arada şanzıman yağı değişimi yapıldı mı

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
hayır. motor rektefesi yapılınca şanzıman revize edilecek. o sıra yeni şanzıman yağı koyacağım. 75-80w yağ önerdiler.