Renault 19 Alize, iE, RNE, RT, RTE, E Arasındaki Farklar

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R19 1.6e RNE alizé: Diğer modellere ek, bu modelde Standart olarak Klima ve hava yastığı içerir

R19 1.6e RNE: (iediye bir model yok) Bu ise Bildiğimiz standart RNEdir ama ek olarak hava yastığı ve klima koyulabilir

R19 1.6 RNE: 1.6e den 2 farkı vardır;Biri motoru diğeri ise hava yastığı opsiyonu içermemesidir..

R19 1.6 RT: RNE modeli çıkmadan önce RT vardı bundada RNE’nin 1.6 modelinde kullanılan karbüratörlü motor var, iç döşemesi daha rahattır, çelik jantlar standarttır ve direksiyonu diğer modellerin aksine 4 veya 3 değil 2 kolludur..

R19 1.4 Energy Beymen Club: Sadece 1.4e 80Hp enjeksiyonlu motorla donatılmış olan bu modelde ise koltuklar ve diğer iç döşemeler Beymen Club tarafından yapılmıştır, ayrıca klima ve hava yastığı bu modeldede standarttır.Arkadaki Europa yazısı yerine ise Beymen Club logosu vardır..

R19 1.4 Number One FM ise R19 Beymen Club’ta kullanılan 1.4 80 Hp enjeksiyonlu motor vardır, o zamanların bi mucizesi gibi görülen CD Player o modelde standarttı..

R19 1.8 RTI: Bu modelde ise 1.8 8 valf 107 Hplik motor kullanıldı.Ayrıca bu aracın üretimi 1.6e motoru çıkınca 1997de bantlardan kaldırıldı, bu modeldede hava yastığı, ABS fren sistemi, Elektrikli yan aynalar, Standart sis farı, alüminyum jantlar ve daha birçoğu vardı…

Alıntıdır.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
halil kardeşim benim ruhsatta ERN yazıyor 1.6 e RN bu modelde var galiba klima ve airbag var enjeksiyonlu ruhsatta 1.6e RN vergi dairesinin sitesinde RT geçiyor bunu doğru kesin nasıl öğrenebiliriz arabada 1.6e bir tarafda diğer yanında RN yazıyor siz çözebilirseniz çözün hangisi doğru kim yanlış yazmış alize yazmıyor megane motor K7m motor 98 model

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi bunlar alıntı sen ruhsata inanma yanlış yazabiliyorlar senin ki 1.6e rne bana kalırsa. Motor k7m sonuçta.:eyv

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi bunlar alıntı sen ruhsata inanma yanlış yazabiliyorlar senin ki 1.6e rne bana kalırsa. Motor k7m sonuçta.:eyv
peki bunu nasıl düzelteceğim ben nereden düzeltirler arabayada etiket mi alayım rn yazıyor vergi dairesinde de 16.RT yazıyor ruhsatta eRN yazıyor kim nasıl düzeltir doğrusunu nerde yazdırayım 1 ayda muayene var ruhsatta değişecek lpg takıldığı için ve vergi dairesi nasıl düzelir

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi resmiyeti tam bilmiyorum ama ruhsat değişirken söylersin. Saçma olan şu araç k7m ama rt yazıyolar. Sıkıntı çıkmaz gerçi sonuçta rt 1.6 karbüratörlü, rne 1.6 enjeksiyonlu. Motor hacminde değişme yok.

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki bunu nasıl düzelteceğim ben nereden düzeltirler arabayada etiket mi alayım rn yazıyor vergi dairesinde de 16.RT yazıyor ruhsatta eRN yazıyor kim nasıl düzeltir doğrusunu nerde yazdırayım 1 ayda muayene var ruhsatta değişecek lpg takıldığı için ve vergi dairesi nasıl düzelir
Abi çamurlukta tek tarafta motor tipi diğer tarafta donanım yazar (sağda rn solda 1.6e gibi)
Ruhsatta doğru yazıyosa vergi dairesini pek problem etmeye gerek yok ikiside 1.6 motor vergiyi etkileyecek bi durumda yok

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi çamurlukta tek tarafta motor tipi diğer tarafta donanım yazar (sağda rn solda 1.6e gibi)
Ruhsatta doğru yazıyosa vergi dairesini pek problem etmeye gerek yok ikiside 1.6 motor vergiyi etkileyecek bi durumda yok
enes kardeşim arabada dediğin gibi bir tarafda 1.6 e diğer tarafda Rn yazıyor ruhsatta 1.6 ERN yazıyor vergi dairesini geçtim o zaman hangisi doğrumu bu ikisi yani RNE değil mi şimdi modellerde RN yok yazmamış halil

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
enes kardeşim arabada dediğin gibi bir tarafda 1.6 e diğer tarafda Rn yazıyor ruhsatta 1.6 ERN yazıyor vergi dairesini geçtim o zaman hangisi doğrumu bu ikisi yani RNE değil mi şimdi modellerde RN yok yazmamış halil
Şimdi baktım abi Rn 1.4lerde var sadece senin makine büyük ihtimal rne veya rte dicem ama rte değil jant yok, RNE dir o zaman büyük ihtimalle

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi baktım abi Rn 1.4lerde var sadece senin makine büyük ihtimal rne veya rte dicem ama rte değil jant yok, RNE dir o zaman büyük ihtimalle
yani 1.6e RNE olması lazım herşey yanlış yani daha öncede yanlış yazdırmış sahibi ben ruhsaata değişirken kendim mi diyeyim ceza falan varmıdır doğrusu bu olmalı mı diyeyim !.6e RNE mi yazdırayım benim bildiğim 1.6 k7m motor enjeksiyonlu 98 model klima airbag var

39 BB 151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende beymen club mevcut hava yastığı var ama klima yok