Renault 19 Europa Almak İçin Yardım

icon_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selamlar, bir akrabam Renault 19 europa almaya karar verdi. Beni aradı ve bu araçların bir kısmının lpg ile çok uyumsuz olduğundan bahsetti. Bu nedenle direkt karbüratörlü ve 1.6 motor bir europa alacakmış. Ama ben biraz araştırdım ve bir dünya farklı 19 varyetesiyle (RN,RNA,İE,RT,RNE vs.) karşılaştım.İşin içinden çıkamadım. Açıkçası yabancı olduğumda bir araç. Bu araçların 1.6 motor ve karbüratörlü olanları hangileri, hangi modeli tutuluyor ? yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

murattemz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim kurumun arabası europa 1.6 benzinli enjeksiyoluydu.Aracın km side 320.000 deydi. Bir depo ile 650 km yol yapıyordu. özel kendi aracımız olsa bu kadar az yakmaz dı derdik.Işık yanınca bile 100 km gittik o nedenle enjeksiyonluya lpg bile taktırmam ben şahsen.

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 c2L karbüratörlü kullanıyorum. LPG uyumu iyi. Rölanti sorunu tekleme vs kesinlikle yok, yakıtı gidişi de güzel.
1.6 enjeksiyonlu k7M motorluya sıralı sistem takıp çok memnun olan arkadaşlar biliyorum, ucuz diye eski tip lpg sistemi taktırıp sıkıntı çekenler de duydum.

RT = karbüratörlüdür c2L motorlu
RTE = enjeksiyonlu, RNE de enjeksiyonlu (RNE lerde az da olsa karbüratörlü var)

Piyasa da en çok RNE ler mevcut. En dolusu diye biliniyor hava yastığı klima opsiyonlu olduğu için ama yanlış. Üst versiyon RTE dir. Tavsiyem de bütçenize bağlı olarak 1.6 RTE (enjeksiyonlu) derim biraz daha uygun isterseniz 1.6 RT (karbüratörlü) derim.

icon_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim kurumun arabası europa 1.6 benzinli enjeksiyoluydu.Aracın km side 320.000 deydi. Bir depo ile 650 km yol yapıyordu. özel kendi aracımız olsa bu kadar az yakmaz dı derdik.Işık yanınca bile 100 km gittik o nedenle enjeksiyonluya lpg bile taktırmam ben şahsen.

Cevabınız için teşekkürler hocam. Bende sizin gibi düşünüyorum aslında ama onun Lpg siz bineceğini sanmıyorum. Ben bir bakıma elçi gibiyim, o nedenle de sadece 1.6 motor karbüratörlü olan hangileri onu araştırıyorum.

icon_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 c2L karbüratörlü kullanıyorum. LPG uyumu iyi. Rölanti sorunu tekleme vs kesinlikle yok, yakıtı gidişi de güzel.
1.6 enjeksiyonlu k7M motorluya sıralı sistem takıp çok memnun olan arkadaşlar biliyorum, ucuz diye eski tip lpg sistemi taktırıp sıkıntı çekenler de duydum.

RT = karbüratörlüdür c2L motorlu
RTE = enjeksiyonlu, RNE de enjeksiyonlu (RNE lerde az da olsa karbüratörlü var)

Piyasa da en çok RNE ler mevcut. En dolusu diye biliniyor hava yastığı klima opsiyonlu olduğu için ama yanlış. Üst versiyon RTE dir. Tavsiyem de bütçenize bağlı olarak 1.6 RTE (enjeksiyonlu) derim biraz daha uygun isterseniz 1.6 RT (karbüratörlü) derim.

Enes Kardeşim o halde RT ler kesin olarak karbüratörlü değilmi. Bütçe 14 bine kadarmış. Yani ilanlarda 1,6 nın RT modeline bakacağım sanırım ?

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
RT ler ilk seri olarak geçer kesin olarak söylüyorum1.6 c2L karbüratörlüdür (fairway motorlu diye de bilinir)
Yer yer piyasa değişse de bütçeniz aşılmadan temiz az km'li bulunacağını düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olsun

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ayrıca

enjeksiyonlu

karbüratörlü

icon_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
RT ler ilk seri olarak geçer kesin olarak söylüyorum1.6 c2L karbüratörlüdür (fairway motorlu diye de bilinir)
Yer yer piyasa değişse de bütçeniz aşılmadan temiz az km'li bulunacağını düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olsun

Tamam o halde ben direkt 1,6 RT modellerine bakayım. Çok teşekkürler

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnşallah en kısa zaman da istediğiniz özellikte ve temizlikte bir araç bulursunuz .

Endülüs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende rtsi var alalı 3 ay oldu yeni tüp taktırdım on numara sorunsuz allaha çok şükür km 130 binde