Renault 19 Europa Göstergedeki Sorunlar?

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
Öncelikler herkese merhaba.
Sitede yeniyim. İlk konum.
Bende reno 19 var 1.6 enjeksiyonlu. göstergede problemimiz var.
far kolunu açtığımda (parklar veya farlar fark etmeksizin) benzin ibresi ve hararet ibresi gözle görülür şekilde ama azıcık yukarı oynuyor. bir kaç gündür de rölantedeyken hararet ibresinin kırmızı ışığı ve yağ lambası yanıyor. bunu 1500 devirin altında yani rölantede çok yapıyor. lambalar sürekli yanıyor. gaza basınca ışıklar sönüyor. yağ ve hararet önemli şeyler. açıkçası korkutuyor. ama dün 150 km yoldan geldi araba. çok şükür hiç bir sorun olmadı. aklımıza yağ lambası deyice yağsızlık ve yağ pompası gelir. yağı yenidir 2 aylık yağ.
elektrikciye gittim gösterge tablon şase almıyodur dedi.
başınıza gelen var mı? yardımcı olabilir misiniz?
ayrıca videosunu çektim nereye atarım size göstermek için?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle hoşgeldiniz keyifli aktif forumlar. Gösterge ekranı lehimleri elden geçmeli elektrikçi haklı.
Yağ ve hararet ışığı da bu sebepten yanmış olabilir

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
anladım hocam çok sağ ol. inşallah motor aksamı parçalarında sorun yoktur.
önceden de arabada benzin olmamasına rağmen kafasına göre yarım depo, çeyrek depo benzin var gibi gösteriyordu.
sanırım gösterge paneli iyi bi elden geçecek. parkları yaktığımızda yanan ışık da yanmıyor. ampulü geçmiş galiba.
tahmini ne kadar masraf tutar?
bide bu arabanın torpido ayakları kırılmış. rölante çok düşük olunca ve yüksek hızlarda göğüs titriyor sallanıyor.
tamiri kolay mıdır? onun masrafı ne kadardır.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Rica ederim fiyatlar konusunda bilgim yok . Eski aracımda ( europa ) patlak ampulleri değişmiştim ama 7 yıl oldu hatırlamıyorum nasıl sökulduğunu . Torpido ondada bozuk yolda sallanıyor du

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
hocam arabada yağ kalmamış. yağı 2 hafta önce kontrol ettiğimde tam seviyeydi. Allahtan çalıştırmadan önce yağ seviyesini kontrol ettim ve yağ ekledim. Arabada gram yağ kalmamış. yağ akıtmıyor kaçırmıyor. trigeri geçen hafta değeştik keçeler de o sıra değeşti. Ancak arabanın altına yattım ve karter koruma sacının sağ içinde olduğunu gördüm. aklımıza çekemeyen kanı bozukların yağı boşalttığı geldi. olur mu olur. çünkü bir kaç gün arayla arabamızı çizdiler. tavanı hariç boydan boya çizmişler, camların bazılarını da çizmişler. kusura bakmayın ama bunu yapan şerefsizdir. boyasız parçaları da çizmişler. demem o ki arabayı çizenler arabanın yağını boşaltmış olabilir? arabada yağ yakma yok
ustanın birine gittim. gazı kökledi kesiciye soktu, bu araba yağ yakıyor dedi. ne alaka dedim koktu dedi. koku bana gelmedi ve egzozdan mavi duman atma yok. bujileri temiz.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Yağı tamamlayın aracın altına girip yağ tapası açılmadan yağı eksiltme zor iş . Aracın yağ seviyesi ni kontrol ederek kullanın 2 hafta eksilme varmı bakalım

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
hocam araba o kadar yağı birden biriye yakamaz. 10 gün önce civarında triger değişimine gittik arabaya ne olduysa o günden sonra oldu zaten. trigerci arabaya antifiriz koymadı su koydu. suyla gez pası atsın sonra antifiriz koyarız dedi. yağı da eklemedi. belki de triger değeşirken yağı döktü geri eklemedi