Renault 19 için en iyi lpg bujisi

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm arkadaşlar aracımda bujileri değiştirmek istiyorum aracım lpgli.degiştirmemin amacı araç sanki biraz geç ateşleme yapıyor.almışken lpg bujisi alayım diyorum.bosch veya ngk olabilir bunları nereden alabilirim hangisini almalıyım.alsam kendim değiştirebilir miyim.anahtarı kaç mm dir.aracım renault 19 eoropa 1.6 rt 1997 karburatörlü sagılar.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm arkadaşlar aracımda bujileri değiştirmek istiyorum aracım lpgli.degiştirmemin amacı araç sanki biraz geç ateşleme yapıyor.almışken lpg bujisi alayım diyorum.bosch veya ngk olabilir bunları nereden alabilirim hangisini almalıyım.alsam kendim değiştirebilir miyim.anahtarı kaç mm dir.aracım renault 19 eoropa 1.6 rt 1997 karburatörlü sagılar.

ben reno nunkileri taktım yeni problem yok maşallah deyim hemen bişi çıkıyor yoksa :)120000 km de bakalım ne kdar gidecek

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tamircime sordum bugün boch lpg bujisi varmış dedim.evet var dedi tırnak aralığı 0.8 miş dedim adam ne desin sen onu nerden bilyorsun dedi hehe

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yanlış hatırlamıyorsam orijinali 0,8 ya da 0,9 mm... külbütör üzerinde yazıyor eğer sökmediyseniz... (benimki sökmüş salak bir tamirci)
LPG için 1 mm ufağı iyidir... çok daha ufak olmasına gerek yok bildiğim kadarıyla...

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bana bu lpg bujisini nerden alabilirim.site veya bana gönderme imkanınz varmı bizim burda yok hatta çoğu kişi bilmiyor bile benim elektirikçi yine arabanın normal bujisini takmış sanırın onunda arjinalliğinden şupeleniyorum.

slater34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
K7M motora bosch un sitesinde [h=1]Süper Plus Buji FR 6 DC+ (SET) (0 242 240 593' ün 4' lü seti)[/h]http://www.truckistanbul.com/Super-Plus-Buji-FR-6-DC-SET-0-242-240-593-un-4-lu-seti,PR-9794.html
bu sitede var ellerinde varmı sormak lazım

urall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm

nasıl buji alırsanız alın. ustanız işinin erbabı ise buji ayarını takmadan kendisi aralığı ayarlıyor.

kazsız belasız günler dilerim.

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sayın urall

benim bulunduğum şehirdeki malzemeciler ve ustaların çoğu lpg bujisini duymamışlar bile.birde sizin deddiğiniz olayda usta tırnak aralığını kendisi ayarlarsa 4 tam yapamaz.yapsa dahi bujilerin orjinal yapısı bozulur gönyesi kayar.köklü firmalar boch nkg bunu düşünmüş ve orjinal lpg bujisi çıkarmışlar.orjinali dururken neden yapmasını alalım ki.işallah ben bu olayı çözeceğim tabi performansı nasıl etkiler bilemiyorum ama denemek istiyorum lpg buji kablosuda alacağım işallah

urall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sayın urall

benim bulunduğum şehirdeki malzemeciler ve ustaların çoğu lpg bujisini duymamışlar bile.birde sizin deddiğiniz olayda usta tırnak aralığını kendisi ayarlarsa 4 tam yapamaz.yapsa dahi bujilerin orjinal yapısı bozulur gönyesi kayar.köklü firmalar boch nkg bunu düşünmüş ve orjinal lpg bujisi çıkarmışlar.orjinali dururken neden yapmasını alalım ki.işallah ben bu olayı çözeceğim tabi performansı nasıl etkiler bilemiyorum ama denemek istiyorum lpg buji kablosuda alacağım işallah

slm.

yazdıklarınıza ve düşüncenize katılıyorum. lakin lpg bujisi bulamaz sanız gittiğiniz usta işin erbabı ise bunu elinde sibob ayarlarında kullandıkları numaralı bir alet ile ayarını yaparken şahit oldum. geçen hafta ngk bujisi ve kablolarını kendim değiştirdim. yani benim kendi aracıma uyguladı. şimdilik sorun yok.

tabiki fabrikasyon ve orjinalı gibi olmaz, ben sadece bana uygulanan işlemi size bilginiz olsun diye ilettim.

kazasız belasız günler dilerim.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu lpg bujisi enjeksiyonlu arabayada gerek varmı sizce ben reno orjınal kullanıyoırum sorun yok ilk önce benzin sonra gazla çalıştığı için lpg bujisi ne gerek yok galiba sadece karbüratörlü arabalarda gerek var galiba değilmi