Renault 19 ile İlgili Şikayetler?

vaydogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1-kapıları biraz sert vurunca geri açıyor,
2-bazı bazı marşın sonunda alıyor geç çalışıyor soğukken sorun yok hafif ısınmış olunca yapıyor.
3-3000 devirden sonra motor sesi uğultuya dönüşüyor ve fazla hızlanmıyor.
4- arka bağaj fitilinden bağaja su alıyor

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1-kapıları biraz sert vurunca geri açıyor,
2-bazı bazı marşın sonunda alıyor geç çalışıyor soğukken sorun yok hafif ısınmış olunca yapıyor.
3-3000 devirden sonra motor sesi uğultuya dönüşüyor ve fazla hızlanmıyor.
4- arka bağaj fitilinden bağaja su alıyor
Söylediklerinizin hiçbiri benim aracımda yok :)
1-Aksine kapıları hızlı vurunca tıkırtı ve içimin cız etmesinden başka bişey olmuyor
2-K7M motorda o sorunlar var malese
3-Benim aracım asıl 3000 devirden sonra asıl ses ve performansını sergiliyor
4-Sol ön kapı fitilim yırtık, bu halde şeytan kulağına kurşun hiçbir su alma sorunu yaşamadım

ApSUVai

B A Ş K A N,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bagaj fitiliniz oturmamıştır söküp bir daha takmanızı öneririm.
Motorla ilgii olarak araba iyice ısınana kadar stop etmezse sıkıntı olmaz ısınmadan stop edildiğinde bu problem oluşuyor.

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bagaj fitiliniz oturmamıştır söküp bir daha takmanızı öneririm.
Motorla ilgii olarak araba iyice ısınana kadar stop etmezse sıkıntı olmaz ısınmadan stop edildiğinde bu problem oluşuyor.

bende sadece ilk çalışmada 2 defa marş basmak gerekiyor. kışın maksimum 3 marş.da alır... ama stop et, gaza basmadan alır bi kere bas marşa direk çalışıyor.... (lpg de)

ApSUVai

B A Ş K A N,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende sadece ilk çalışmada 2 defa marş basmak gerekiyor. kışın maksimum 3 marş.da alır... ama stop et, gaza basmadan alır bi kere bas marşa direk çalışıyor.... (lpg de)

araç ısınmadan çalıştırıp stop etmekten bahsediyorum ısınınca benimki yarım marşta alıyor.

vaydogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeş bağaj fitlleri pusmuş iyice onun değişmesi gerekiyor
çalışma sorunu şimdilik çözüldü gibi tüp beynindeki tüp ayar vidasıyla oynadım biraz şimdi gaz pedalına hiç dokunmadan tek marşta alıyor sıcak soğuk farketmiyor.

kapılara gelince kapıları ben öğrendim artık yavaş kapatıyorum sorun yok ama başkasını aldığım zaman arabaya biraz sert vuruyorlar o zaman lak diye geri açılıyor kapılar sanırım onuda bir kilitçinin görmesi gerekecek.

cilginturk06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla bende sadece sabah rolanti dengesizliği sorunu var.onun dışında hızlanma bazen yavas olsada genelde hızlanmalar guzel.broadway den sonra konfor beni etkiledi.parcaları bence cok pahalı değil.yani hava filtresi,baskı balatası broadwayden farklı değil fiyat olarak.sanayide sıfır motorun fiyatını sordum debriyaj dahil 2250 dediler.daha ne olsun yaw.

vaydogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
parça dedin de aklıma geldi
bana hava filtre kabı(kazanı) lazım komple ama bulamıyorum internette buldum bir yerde ona da 250 tl istemişler uçmuş bunlar başka da bulamıyorum onu da almadım 250 tl verip filtre kabı alacağıma pet şişe takarım daha iyi :)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla bende sadece sabah rolanti dengesizliği sorunu var.onun dışında hızlanma bazen yavas olsada genelde hızlanmalar guzel.broadway den sonra konfor beni etkiledi.parcaları bence cok pahalı değil.yani hava filtresi,baskı balatası broadwayden farklı değil fiyat olarak.sanayide sıfır motorun fiyatını sordum debriyaj dahil 2250 dediler.daha ne olsun yaw.
Benim arabanın rolantesi soğuk havada ilk basmada 12 oluyor ama çok az ısınıyor 8 oluyor ve stop yok ...

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
parça dedin de aklıma geldi
bana hava filtre kabı(kazanı) lazım komple ama bulamıyorum internette buldum bir yerde ona da 250 tl istemişler uçmuş bunlar başka da bulamıyorum onu da almadım 250 tl verip filtre kabı alacağıma pet şişe takarım daha iyi :)
Açık hava filtre takmak için güzel sebep :D