Renault 19 motor sağirlasmasi nasil düzeltilir ?

MOTORUN SAĞIRLASTIĞI NASIL ANLASILIR.

• Kullanılan toplam oy
    5

ABODUR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 hafta önce 1999 model Renault 19 1,4 RNA satın aldım. aracım karbüratörlü ve sürekli gaz ile çalıstırılmıs.
Gecen hafta uzun yol denemesi yaptım ve aracım 5. viteste 3000 devirden yukarı cıkmıyor ve zorladığımda aracın motoru artık beni bırak diye haykırıyordu.
sonra 2 gün sonra aracıma opetten 95 oktan ( ince benzin ) doldurdum.
arac petrolde dolayısıyla çalısmadı.
sonra tekrar gaza aldım yola cıktım.yokus asağı inerken aracı 2. vitesteyken benzine gecirdim stop etti fakat vurdurma tekniği ile benzini almasını sağladım.
benzini aldı fakat gaz kesince stop ediyordu.
sonra aracımı gaza cevireyim dedim bu seferde gaza gecmedi. bunuda gaz düğmesini orta seviyeye aldım gaz almaya basladı.
Aracımın hastalığı karbüratörümün boğazının enfeksiyon kapmıs olasılığı cok yüksek.
Sabah gölcükte ece ustaya götürüp karbüratörü temizleteceğim. bakalım ne çıkacak.
:bayrak

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle hoş geldin kardeşim. Aracının 5. viteste gaz yememesinin sebebi gaz ayarının kısık olmasından kaynaklanıyordur büyük ihtimalle. Az yaksın diye bazen böyle kıstırılabiliyor. Benzinde stop etmesi karbüratör veya diyafram arızasından kaynaklanma ihtimali yüksek. Ama benzinde stop etmesi avans ayarı ile alakalı olabilir. Geçmiş olsun. Bize buradan sonucunu bildirisen seviniriz. Birde kendini Üye tanıtım bölümünde tanıtırsan memnun oluruz.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında en önce sorulacak şey şu ? Renault 1.9 dizel den neden vazgeçti ! hatta diğer araç markalarıda dahil. Sebep kısa ömür çok tüketim ve hacme göre verdiği performans. işin özeti burda cevabıda içinde....

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın sağırlaştığını belli bir hızı geçmediğinden anlarsınız.1.9 dizel kangoomuzda yaşamıştım sağırlaşma sorununu, 120yi geçmezdi.Araç uzun süre gazda çalışmış, benzin pompasınada bir baktırın ve depoyu temizletin.:eyv

varan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşlar bende Renault 19 alize 1.6 99 model var turbo takmayı düşünüyorum takılırsa nasıl olur yan etkileri olurmu?

ABODUR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamın aleyküm :
Hosbulduk Hakkı abi bugün aracımı gölcük sanayideki ece karbüratöre götürdüm. aracımı ölctüler bictiler. ve sonuc olarak gaz ve benzin ayarlarımı düzelttiler. karbüratörümde herhangi bir problem olmadığını belirtip. ( tabi buna cok sevindim :) ) gaz olarak opetten aygaz kullanıyordum.ipragaz kullanmamı önerdi ve benzinden gaza nasıl cabuk gecilir onu gösterdi.bu deponu bitir sonra ipragaz kullan daha sağlıklı ve daha performanslı gideceğimi söylediler. su anda bir sıkıntı yok abi.aracımın seside düzeldi . Dünden bu güne aracımı benzinde kullanıyorum deviri yüksek kullanıyorum ki aracım acılsın.Görsel olarakda gazda 3, Viteste 4000 devir ve yükseğe cıkabiliyorum. yavas yavasta aracım acılacağını belirttiler. hatta sunu belirteyim benzinde arac kafa kaldırmaya basladı denizdeki kayık gibi ileri atıyor. bunun problem olduğunu düsündüm ve ustamı tekrar aradım.bu normal dedi.arac cok yakıyordu biz rolantiyi kıstık motor eski devrine cıkmak istiyor ama benzin ayarını kıstığımız için cıkamıyor. 1 hafta sonra felan düzelir dedi. dediğim gibi su an sıkıntım yok abi.