cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugün servise uğradım;
dedim bende 19 var sis taktırmayı düşünüyorum ne kadar mal olur bize, adam direk, bizde taktırma onu, sanayide yaptır dedi, dedim ne olur maliyet? dedi 400 civarı :O
ohannes burger kral :S
neyse, sisleri,parçaları sizden alsam fiyat nedir dedim, valeo tane 95,00 TL dedi.... yuh...

neyse sanayide bi parçacı var gittim yanına merhaba merhaba falan dedim kaç para? :D
dedi 65'e bırakırım sana.. çifti 130 yani, 400'ün yanında bedava...

bi de, bnm tamponda delik-yuva yok, yuvası var diyolar bunun var mı öle bişi dedim, baktı var dedi, buldu katalogtan parçayı, o da çiftli takım 77 lira...
yani önce tampon kesilecek sonra yuva takılacak sonra sis yuvaya takılacak :S artı elektrik tesissatı, bi 25-30 lira da düğmesi...
herhalde bu iş toptan 250 ye mal oluyor...

ama yuva almadan bi çözüm olur mu 77 daha vermeyeyim :S bakalım bi elektrikçiye falan gidicem sanayide... bakalım bakalım... yada önerisi olan varsa yazsın????

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Havzada Valeo 75
Ayfar 25 lira
tane fiyatı ...

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
adamda zaten 76 lira liste fiyatı dedi, 65 e bırakırım dedi...
İki markada çok pahalı abi .. Niyetlendiydim takacaktım ama heves bırakmadılar :D

ApSUVai

B A Ş K A N,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla ayfarı aldığımda benimkinde de delik yoktu bıcağı ısıttım geçirdim tampona kestim sonrada taktım hiç ayrı bi malzeme almadım

gergin beygir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Depo veya tyc marka sis farları varsa ayfardan kaliteli alabilirsin onlardan.
Tesisata gelince sanayide 30 TL ye çekerler arka sis farına..:eyv

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok ben ayrı tesisat çektircem öne, bi de park.lar yanmadan sisler asla yanmasın, öle bi şey koydurcam, hat çektircem... nasıl ki arka sis kısalar yanmadan yanmıyo, bu da parklar yanmadan yanmasın...

ApSUVai

B A Ş K A N,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o senin dediğin kolay elektirik tesisatı çekilirken ayarlıyolar onu :D

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
4 farklı marka var. ayfar,depo,tyc,valeo.ankara için fiyatlar ayfar tanesi 25lira içine bazı parçacılar h1 ampulü koyup veriyor bazısı ekstradan satıyor beş para etmez bizzat kullanarak şahit oldum:) depo marka ayfar a göre oldukça kaliteli fiyat olarak 45 tl içinden ampül çıkmıyor bununda ama h1 ampul çifti 10 lira zaten. bağlantı yerleri soketli ve ayfardan kaliteli olduğu belli bizzat inceledim bu gün :) tyc markaya gelince depo ile arasında bi fark göremedim sadece plastik işçiliği daha temiz depo markada plastik çapakları falan kalmış tyc de onlar yok içinin yansıtıcı aynası ve camı birebir aynı kalitede soketleri bağlatı ayakları falan. buna da fiyat olarak 60tl diyorlar bizzat bunu da inceledim.durum valeoda çokta farklı değil aslına bakarsanız.marka fiyatı belirliyor herşeyde olduğu gibi.kalite bakımından illaki farklılıklar var mesela kutusunda erkek bağlantı fişleri falan var.buna da en ucuz bulduğum yer 80 lira dedi.fakat bence depo yada tyc tercih edilebilir.depo tyc ve valeo kesinlikle su alma gibi bir durum yok slikonlamaya da gerek yok.direk alıp takıyoruz.benim şahsi fikrim ortalama valeo da 80 tl gibi bir rakam var verilirmi bu para?bence değmez alırsın depo yada tyc yi takar geçersin fıstık gibi de olur akarı kokarı sararması da olmaz :) örnek ben önümüzdeki hafta içi alıp taktıracam:D görüşlerimi yazarım yine sizlere.ama hala depo mu tyc mi karar veremedim depo ağır basıyor :D