Renault 19 Sürekli Gaz veriyor

m.ali01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba

Aracıma genel bakım için perşembe günü karbüratör temizliği , buji değişimi ve debriyaj teli değişimi yaptım.Bugün aracımı abime verdim işi vardı gidişte sorunsuz gitmiş dönmek için arabayı çalıştırmış araba gaz takılı kalmış gibi gaza basıyormuş ama pedal normal.

bakımı yaptırdığım ustayı aradım karbüratör kapağını söktürdü kulakçıklar var onu ittir azcık oyna dedi yaptıktan sonra düzeldi.Yavaş yavaş gel gelince bakalım dedi tozlanmış olabilirmiş.

Daha temizleyeli 1-2 gün oldu bu problem olması normal mi aynı ustaya götüreyim mi ? tavsiyeniz nedir yoksa farklı usta mı bulalım.

Herkese teşekkürler.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normal değil kardeşim. İlk önce aynı ustaya götür ve bir kuruş para vermeden bakımını yaptır. Eğer para isterse verme kardeşim ama tartışmaya da girme. Belki hata yapmış telafi edecektir ve zaten bir kuruş para istemeyecektir. yani umarım öyledir. Para isterse zorla ver ve haram et. Bir an önce ustanı değiştir. Geçmiş olsun, umarım bir daha sıkıntı yaşamazsın.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​jikleye baktınızmı?

m.ali01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​jikleye baktınızmı?

Jikle de sıkıntı yok çekince daha fazla yükseliyor devir.

Ustayı arayınca karbüratör kapağını açıp 2 kulakçık var dedi üsteki jikle alttaki gaz için alttakine dokun oyna dedi 2 kere dokundum sonra arabayı çalıştırdım çalıştı sorunsuz.

Yüksek hıza çıkma dedi daha yaptıralı bir kaç gün oldu niye böyle oldu anlamadım

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
Jikle de sıkıntı yok çekince daha fazla yükseliyor devir.

Ustayı arayınca karbüratör kapağını açıp 2 kulakçık var dedi üsteki jikle alttaki gaz için alttakine dokun oyna dedi 2 kere dokundum sonra arabayı çalıştırdım çalıştı sorunsuz.

Yüksek hıza çıkma dedi daha yaptıralı bir kaç gün oldu niye böyle oldu anlamadım

​e şu anda birşey varmı?yani sorun tekrarladımı bittimi bende onu tan anlayamadım?

m.ali01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​e şu anda birşey varmı?yani sorun tekrarladımı bittimi bende onu tan anlayamadım?

Sorun şuan yok ama usta hızlı gitme pazartesi getir dedi.

Ama acaba sorun ustadan dolayı mı yoksa olabilen bir şey mi çünkü daha yeni aynı usta karbüratör temizledi.

eğer ustadan dolayı ise hemen ustamı değiştirecem mecburen

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
Sorun şuan yok ama usta hızlı gitme pazartesi getir dedi.

Ama acaba sorun ustadan dolayı mı yoksa olabilen bir şey mi çünkü daha yeni aynı usta karbüratör temizledi.

eğer ustadan dolayı ise hemen ustamı değiştirecem mecburen

​birşey demek zor sadece tahminlerlede kesin bir hükme varmak olası değil usta+karbüratör ikiside şans işi işte:)ama yapılan bir bakımdan sonra bunların olması bende usta anlamında hiçte güven verici bir his oluşturmadı doğrusu.Hani günahınıda almayalım muhteremin ama...

bosnakali54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun rölanti motorunda rölantü motoru bozulmuş aynı sorun bende de var he birdebenim araba tüpteyken aniden i,stop ediyordu rölanti motorunu değişince yok oldu o sorunda

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
karbüratörün kelebekleri aşınmış ise hava alıyodur.oyüzden rölanti yüksek benim de aynı sorun var bir türlü söküp değiştirmeye fırsat bulamıyorum

m.ali01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun rölanti motorunda rölantü motoru bozulmuş aynı sorun bende de var he birdebenim araba tüpteyken aniden i,stop ediyordu rölanti motorunu değişince yok oldu o sorunda
Benim araçta tüp yok düşük hızlarda hiç sıkıntı olmuyor yüksek devir kullanırsam hız yaparsam takılı kalıyor.
karbüratörün kelebekleri aşınmış ise hava alıyodur.oyüzden rölanti yüksek benim de aynı sorun var bir türlü söküp değiştirmeye fırsat bulamıyorum
Araba ile 130 geçince ve yüksek devirde kullanınca oluyor ara ara satacağım zaten alan kişiye söylerim yaptırır düşük hızlarda hiç olmuyor