Renault 19 Yakıt Problemim

m.ali01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba

renault 19 1.4 Benzinli karbüratörlü kullanıyorum kilometreye 1.08 tl yakıyor normal olmadığı ortada fakat ne kadar farklı benzer araç kullanan arkadaşlar yakıt tüketimi normal mi ?

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın bakımları yapıldı mı ?

m.ali01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın bakımları yapıldı mı ?

Lastikler yeni karbüratör temizletmiştim bakım yapılmıştı ondan sonra araba çekişi arttı devir biraz yüksek 10 geçiyor araba dururken ek olarak arabanın motor suyu haznesi çok pis usta temizlenmesi lazım demişti devir daim yapılması lazım demişti

Bunlar dışında herhangi problemim yok

Yağ ve araba suyu 1 yıl önce eklendi

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerler çok yüksek kesinlikle bir motor ustasında gerekli kontrollerden geçerek düzeltilmesi lazım yoksa çok paranız gideceği aşikar benzine :berbat

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buji ve buji kablolarının bakımları falan yapılması lazım birde kaçak kontrolü yapın bence.

m.ali01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerler çok yüksek kesinlikle bir motor ustasında gerekli kontrollerden geçerek düzeltilmesi lazım yoksa çok paranız gideceği aşikar benzine :berbat

Malesef çok gidiyor karşılığında güç veya konfor alsam keşke :(

Buji ve buji kablolarının bakımları falan yapılması lazım birde kaçak kontrolü yapın bence.

Araba çalıştığında ve bazen benzin kokusu geliyor normaldir dedim ama haklı olabilirsiniz bujileri yenilerim yarın ustaya gidip sonuçları yazarım

Teşekkürler herse ilginiz için

fearles

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3 gün önce aşırı derecede arabayı zorladım hemen sonrasında aracın çekişi arttı ve yakıtıda artı dün ustaya gittim ya egsoz manıfoltunun yada manifolt egzoz baglantı contasında kaçak olduğu nu düşündüm egsoz manıfoltunun contasıyla o bölümün borusunu degiştim %70 düzeldi sıra manıfoltun contası değişmek kaldı