Renault 19'umuzun lastiğine kaç bar basınç hava vurduruyoruz?

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkayı bilmem de öne bi 32 vurun, direksiyon Megane II direksiyonu gibi yumuşuyor he! :)

Şimdi benim ön arka 32 32. Ön teker uzaktan daha inik gibi duruyor. Ağırlık önde, motor var tabi... Bir de önü 2 psi düşürünce arkaya göre daha inik duruyor!?

Yalnız şaka bir yana ben 32 32 ile Erciyes'ten inerken sağlam kaydım. Kışın 26 lara inmekte fayda var... 32 rahat seri, direksiyon yumuşuyor falan ama kullandığımız yol önemli...
ben 30 28 le daha yeni kaza yaptım acemiliğimle durmadı burayı okudum gittim 32 30 yaptım tekrar yumuşak şimdi dediğin gibi daha iyi kontrol oluyor birde frene basarken debriyaja da basmamak lazımmış en son basılıyormuş ben stop etmesin deiye fren sona yaklaşırken debriyajada basmıştım kaydı araba durmad bmw arkadan girdim ustayla baktık frenler iyi dedi frene böyle bas dedi gösterdi bişi daha öğrendim :) artık

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkayı bilmem de öne bi 32 vurun, direksiyon Megane II direksiyonu gibi yumuşuyor he! :)

Şimdi benim ön arka 32 32. Ön teker uzaktan daha inik gibi duruyor. Ağırlık önde, motor var tabi... Bir de önü 2 psi düşürünce arkaya göre daha inik duruyor!?

Yalnız şaka bir yana ben 32 32 ile Erciyes'ten inerken sağlam kaydım. Kışın 26 lara inmekte fayda var... 32 rahat seri, direksiyon yumuşuyor falan ama kullandığımız yol önemli...

araç boşken, ön daha ağırdır tabiki motordan dolayı ama arabaya 3 kişi binin, ya da 4... arka çöker direkt. bagaj boş olsa da.... onun için arkanın birazcık fazla olması her zaman iyidir.

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben geçenlerde arabanın direksiyonu zor dönüyordu petrolün birinde 32 bastım onlere biraz çok oldu diye başka bir petrole gittim budefa kontrol ettim 36 çıktı.petrollerin havaları bir birini tutmuyor ki.

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben geçenlerde arabanın direksiyonu zor dönüyordu petrolün birinde 32 bastım onlere biraz çok oldu diye başka bir petrole gittim budefa kontrol ettim 36 çıktı.petrollerin havaları bir birini tutmuyor ki.

doğru.... onun için, mümkün olduğunca hep aynı yerde hava basmaya dikkat edin. aynı lastikçiye yada benzin istasyonuna gidin ve orada hava basın ;)

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
doğru.... Onun için, mümkün olduğunca hep aynı yerde hava basmaya dikkat edin. Aynı lastikçiye yada benzin istasyonuna gidin ve orada hava basın ;)

benim arabanin sol ön lastik her zaman iniyor neden iner acaba patlak değildir herhalde çünkü birkaç günde iniyor hemen inmiyor önlerin ikiside iniyor ama dün baktim sol ön lastik baya inmiş patlak dişinda lastik havasi neden iner arkadaşlar sebeb nedir

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim arabanin sol ön lastik her zaman iniyor neden iner acaba patlak değildir herhalde çünkü birkaç günde iniyor hemen inmiyor önlerin ikiside iniyor ama dün baktim sol ön lastik baya inmiş patlak dişinda lastik havasi neden iner arkadaşlar sebeb nedir

İyi bir lastikçi bulur onu. Benim sol ön lastik 15 günde 24 barlara iniyordu. Lastikçi buldu. Lastiği söküp janta hızara benzer bir aletle temizlik yaptı. Sorun kalmadı.
Bazı işi bilmez lastikçiler ilaç adı altında malzemeler sürüyorlar jant lastik arasına. Bu malzeme kuruyunca gıdım gıdım hava kaçırıyor...

tonunay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kitapçığında 4 teker için 32 yazıyor