Renault 5 Elektronik Ateşleme

Görkem

Bilgi Girilmemiş
R5 elektronik ateşleme için neler gerekir? 1 adet r9 volant 1 adet r9 beyin bobin kablosu ve volant okuyucu volant komple çıkma 35 lira beyin çıkma 200 lira volant okuyucu 35 lira bobin kablosu 6 lira üzerindeki distribütör aynı sadece içi değiştir

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet güzel yazmışsında volant değiştirmek için motorunda komple sökülmesi gerektiğini atlamışsın faruk abi :D

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
nerden çıktı şimdi bu...volant okuyucu dediği zavazingo pahalıymış...

Görkem

Bilgi Girilmemiş
evet güzel yazmışsında volant değiştirmek için motorunda komple sökülmesi gerektiğini atlamışsın faruk abi :D
ilahi Can heheyani illa yazmak mı lazım? R5 kullanıcısı yada önden çekişli araçlarda volan sökülünce motorun değil; şanzumanın inmediğini düşünebilir mi? istersen resimli anlatım ekleyeyim de ona bakar yaparsın. Hayranım sana Can :Dqw

Son düzenleme:

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben bilmiyordum mesela..senin tamirci tanıdığın var gide gele görüyorsun bizde yok :)

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor değil şanzıman iniyor .renault 5 e yapan varsa fotolar varsa çok iyi olur .renault 9 springçiler soruyorlar hep.1100 cc motora 1400 cc ateşleme iyi olur .uçak gibi.

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hahahah :D motormu yazmışım şanzuman dicektim abi.
ya şuan benim araçta spring motoruyla aynı motor olduğu için benim volant direk uyuyor :) 1100cc aracı olan baya uğraşır

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sen karadüzen ateşlenmen ile yoluna devam et , elektronik ateşlemeye çevirmek uğraştırır .

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada babama sordum ve ben doğru biliyormuşum şanzuman ya da motor farketmez volant dişlisi ortada olduğu için 2sinden birini sökmek elektronik ateşleme yapamak için yeterli ve motorun sökümü daha kolay olduğu için motor indirip okuyuculu volant dişlisi takılması daha uygun olacaktır!