Renault 5 Elektronik Ateşleme

kemancı22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motoru şanzımanla birlikte sökmek daha kolay fakat renault 5 e elektronik ateşleme yapmak bu kadar zor değil. benim babam 40 yıllık oto tamircisi onda 1989yılında toros varmış ve doğan distribitörü ve komple doğan bobini kullanarak yapmış. geçen gün de aynı parçalar dükkanımızda vardı kenarda köşede ve denedik sadece distribütör milini orjinale birebir uyacak şekilde kısaltıp taktık oldu ilerleyen günlerde bununla ilgili fotoğraf paylaşarak anlatacağım.

kemancı22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada benim aracım 1100 motor ne volant değişti ne de sensör takıldı, araç çok iyi gaz yiyor :)

Kozmik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R5 elektronik ateşleme için neler gerekir? 1 adet r9 volant 1 adet r9 beyin bobin kablosu ve volant okuyucu volant komple çıkma 35 lira beyin çıkma 200 lira volant okuyucu 35 lira bobin kablosu 6 lira üzerindeki distribütör aynı sadece içi değiştir

evet güzel yazmışsında volant değiştirmek için motorunda komple sökülmesi gerektiğini atlamışsın faruk abi :D

ben bilmiyordum mesela..senin tamirci tanıdığın var gide gele görüyorsun bizde yok :)

motor değil şanzıman iniyor .renault 5 e yapan varsa fotolar varsa çok iyi olur .renault 9 springçiler soruyorlar hep.1100 cc motora 1400 cc ateşleme iyi olur .uçak gibi.

bu arada benim aracım 1100 motor ne volant değişti ne de sensör takıldı, araç çok iyi gaz yiyor :)

arkadaşlar konuyu hortlatır gibi olacak ta, ıstanbul veya çevresinde bunu yapacak usta tanıyan varsa beni yönlendirecebilirmi?