Renault 9 broadway şanzıman yağ kaçağı sorunu...

recoba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle selamun aleyküm 4 gün önce aracımı kapalı bir otoparka park edip biryere kadar gidip gelmiştim arabayı çalıştırıp çıkıyordum dikiz aynasından arkaya baktığımda yerde yarım lt kadar yağ gördüm ve inip aşağı baktım yağ sıcak hemen motor kapağını açıp yağ çubuğuna baktım sıkıntı yok aklıma şanzıman geldi ertesi gün arabayı tamircime götürdüm ve tamirciden acayip bir soru geldi kardeşim sen nasıl böyle gezdin dedi ne oldu dedim şanzıman da yağ kalmamış dedi sebebi aks den kaynaklanmış şanzıman bağlı olan taraf mahvolmuş tam bağlantı yerinden fena dağılmış hemen gidip yağ aldım 2 lt işim vardı halledip arabayı bırakıcaktım tamirciye dedim biraz yağ koyalım yağı bir boşalttık çeşme gibi yere aktı hemen yağda boşa gitti yani size sorum bu sıkıntı bana nekadara patlar tamircim bana 500 600 gibi bir rakam söyledi ama bana biraz fazla geldi ve birde size sorayım dedim sizce nekadardır bunun maliyeti işçilik falan sadece aks keçesi falan değişecek heralde orası tamir görecek ama tamirci eğer dedi içinde ki dişliler zarar gördüyse 500 600 gibi bir fiyat verdi anlıyacağınız yani benim anlamadığım dişli nasıl zarar görcek bilyeler nasıl zarar görcek onu anlamadım eğer bu konu hakkında bilginiz varsa benim le paylaşırsanız sevinirim hepinize şimdiden teşekkür ederim....

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Aks körüğünüz yırtılmış anladığım kadarı ile normalde park halindeykende görmeniz lazımdı yağı , normalde 50 tl'lik olay ama şanzımana zarar verilmiş ise en kötü 250'ye iner ıvırı zıvırı maalesef o fiyatları görür...

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bende oldu körük değişti 80 tl ödedim. Ama sizinki nerden bilemedim. Taş çatlasın 300-400 tahminim. Geçmiş olsun.

recoba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimkide tam aks körüğünden kaynaklanıyor keçe falan kalmamış orası baya bir sallanıyordu tam şanzımana bağlantı yeri yani hiç bir şey kalmamış aracıda yeni almıştım satan kişide hiç bahsetmedi insanlar nekadar acımasız ve insafsız olmuşlar berdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim allah razı olsun benim de aklımdaki fiyat bu civarlardaydı 500 600 gibi rakamları duyunca şaşırdım birden eğer dedeğiniz bu fiyatlar sa çok iyi olur..

muratkara

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracımda da aks körüğünden sızdırma vardı, yenilendi sorun kalmadı. Artık arabaya her bineceğimde altına bakıyorum ne olur ne olmaz diye. Geçmiş olsun, umarım az masrafla atlatırsınız.

VSP250s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi