*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sen direnç kullanmadığına göre sorun yok yani. hafta içi tamponları boyayıp ,hafta sonuda buna el atacağım. maviye veda yeşile merhaba. he birde şu düğmelerde kullanılan ışıklar varya. ( cam açma kapamalar, merkezi kilit, kalorifer düğmesi ve meşhur üçlü düğmelerde t5 ampul kullanılmış. bunları yeşile nasıl çeviririz ucuzundan. fikrin var mı
​Sorun yok abi.O ampulleri cam boyasıyla boyayabilirsiniz.Yapanlar olmuştu.:eyv

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Sorun yok abi.O ampulleri cam boyasıyla boyayabilirsiniz.Yapanlar olmuştu.:eyv
gecende defigim gibi cam boyasi almistim. olmadi. hatta dugmenin ortasini cikarip denedim. yine tat vermedi. birde şu t5 lerim gayet kuvvetli yaniyor ama nedense kendi isigi bile dugmeyi canli gostermiyor. acaba bu t5 lerin
biraz daha uzunu olsa yskin oldugundan guzel aydinlatir mi.

Enver GÜR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
beyaz olması için hangi renk ampul kullanmamız gerekiyor.ben beyaz koydum mavi oldu

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
beyaz olması için hangi renk ampul kullanmamız gerekiyor.ben beyaz koydum mavi oldu
O konuda maalesef bir bilgim yok.Cam boyasıyla ampulleri değil, düğmenin altındaki dikdörtgen şeklindeki küçük plastiği boyayacaksınız.Yanlış söylemişim kusura bakmayın.

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O konuda maalesef bir bilgim yok.Cam boyasıyla ampulleri değil, düğmenin altındaki dikdörtgen şeklindeki küçük plastiği boyayacaksınız.Yanlış söylemişim kusura bakmayın.

Valla her ikisini de yaptim olmadi. yani lambayi sildim sonra o dikfortgeni boyadim. sanirim ampullr kisa kalip dipte duruyor

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Resimler alıntıdır.

İlk resimdeki cam boyasıyla yapılan.Diğeri farklı bir t5 ampulle yapılmış.Galiba Çin'den getirtmişti ampulleri.

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk resim cok guzel. ama her renk icin alirsak cok para gider. acaba bu cam boyalini kullanan hangi meslek var kii

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben beyaz kullandım turkuaz görüntü almak için.Fotoğrafta dikkat edin, km ibresinin takıldığı iğnenin yanında mantar led var.İbrenin canlı olmasının sebebi o mantar led.:eyv

resim6j.jpg
mantar ledin kafa kısmı tamamen dışaıda mı kalmalı yoksa biraz içeri girmeli mi

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mantar ledin kafa kısmı tamamen dışaıda mı kalmalı yoksa biraz içeri girmeli mi

bağlamadan deneyeyim dedim ev adaptörü ile yaklaşık 30 şerit ledin sonuna uçlarını tuttum mantar ledi poff gitti. bu ledler göstergede de giderse işimiz yaş. direnç işine mi gireceğiz